Kapat
A+ A-

Bulgaristan Başbakanı Borisov: Türkiye'nin AB'ye üyeliği konusunda ikiyüzlülüğü bırakalım

1 Ocak 2018'den itibaren AB Dönem Başkanı olacak olan Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında özel bir anlaşma imzalanmasından yana olduğunu belirterek, "Türkiye'nin AB'ye üye olacağı konusunda ikiyüzlülüğü bırakalım" dedi.
Yayınlanma tarihi: 23 Aralık 2017 Cumartesi, 15:01

Bulgaristan Devlet Televizyonu'na konuşan Başbakan Borisov, AB'nin Türkiye'ye ikiyüzlü davrandığını söyledi. Borisov, "Türkiye'nin AB'ye üyeliği konusunda ikiyüzlülüğü bırakalım. En iyisi oturalım ve Türkiye ile AB arasında özel bir anlaşma yapalım. Ayrıca 5-6 maddeden oluşacak anlaşmaya gümrük kolaylığı noktası da dahil edilmeli" diye konuştu.

"Sınırın korunması konusunda Erdoğan'la çok iyi anlaşıyoruz"

Sığınmacılar konusuna da değinen Borisov, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a teşekkür ettiğini söyledi. Program sunucusunun, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hayır diyebilir misiniz?" sorusu üzerine Borisov, "Biz birçok şey için ona 'Hayır' dedik, fakat bir konuda her zaman 'Evet' dedik. Bulgaristan'a yönelik sığınmacı akını bıçak gibi kesildi. Sınırın korunması için Recep Tayyip Erdoğan ile çok iyi anlaşıyoruz" dedi.

Borisov, 7 Ocak'ta Patrik ve Başmüftü Mustafa Aliş Hacı ile birlikte İstanbul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı törende, onarımı tamamlanan Demir Kilise'nin (Sveti Stefan Kilisesi) açılışını yapacağını söyledi.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Recep Tayyip Erdoğan

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler