A+ A-

Trump'ın kıdemli danışmanı 'kadına şiddet' suçlamaları üzerine istifa etti

Trump'ın kıdemli danışmanı Rob Porter, iki eski eşinin hakkında hem fiziksel hem duygusal şiddet suçlamalarında bulunması üzerine istifa etti.
Yayınlanma tarihi: 8 Şubat 2018 Perşembe, 22:19Sputnik'te yer alan habere göre, ABD Başkanı Donald Trump'ın ilk günden itibaren Beyaz Saray'daki personel şefi, yani önüne hangi bilgi ve belgelerin geleceğini belirleyen isim olan Rob Porter, iki eski eşinin hakkında tekme ve yumrukla dövdüğü suçlamalarında bulunması sebebiyle istifa etti.

MORARMIŞ GÖZ FOTOSU VE TEDBİR KARARI SAYESİNDE CİDDİYE ALINDILAR

Trump'ın kıdemli danışmanı Rob Porter'ın ilk eşi Colbie Holderness dayaktan morarmış gözünün fotoğrafını, ikinci eşi Jennifer Willoughby de mahkemenin kendisine yaklaşmamasına yönelik tedbir kararını yayımlayarak fiziksel ve duygusal şiddete maruz kaldıkları suçlamalarıyla ilgili somut kanıtlar sundu.

​YALANLADI AMA İSTİFA ETTİ

Bunun üzerine istifasını sunan Porter yine de "Bu ölçüsüz suçlamalar yanlış" dedi. Trump'ın kıdemli danışmanı "Medyaya verilen fotoğrafları 15 yıl önce ben çekmiştim ve gerçek tasvir edilen şeylerin yakınından bile geçmiyor. Bu çirkin iddialar konusunda şeffaf ve dürüst oldum. Ancak kamuoyu önünde koordine edilmiş bu karalama kampanyasının bir parçası olmayacağım" savunmasını yaptı.

Bir diğer skandal ise Trump yönetimindeki yetkililerin uzun süredir Porter hakkındaki kadına şiddet suçlamalarından haberdar olmalarına rağmen görevine devam etmesine göz yummuş olmaları.
Daily Mail gazetesi ise Beyaz Saray'daki görevi için sabıka kaydı sorgulamasında FBI'ın iki eski eşiyle görüşmesinin ardından Porter'a güvenlik izni verilmediğini yazdı.

CNN ve CBS'e konuşan kaynaklara göre Trump yönetimindeki yetkililer en az kasımdan beri suçlamalardan haberdardı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler