Kapat
A+ A-

Rusya hava sahasını tekrar açtı, uçaklar altı hedefi vurdu

Rusya’nın 4 Şubat gecesinden itibaren Suriye hava sahasını Türk Hava Kuvvetleri uçaklarına kapattığı ortaya çıkmıştı. Rusya, hava sahasını tekrar açtı, TSK jetleri altı hedefi vurdu.
Yayınlanma tarihi: 09 Şubat 2018 Cuma, 09:19

[Haber görseli]

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye'nin Afrin bölgesindeki mevziler, sınır hattında konuşlu birliklerdeki fırtına obüs'ler ve çok namlulu roket atar ile ateş altına alındı. Gece yarısından itibaren başlayan atışlar aralıklarla devam ederken, top sesleri Kilis kent merkezinden de duyuldu. Ayrıca bölgede uçak hareketliliği de yaşanmaya başladı.

UÇAKLAR TEKRAR TERÖR HEDEFLERİNİ VURDU

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında sınırda konuşlu bulunan birliklerden gece yarısı fırtına obüs ve çok namlulu roket atar ile ateş açılırken, aynı saatlerde hava hareketliliği yaşandı. Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarının Suriye istikametine giderek Afrin bölgesinde bulunan PKK/KCK/PYD-YPG ve IŞİD hedefleri vurduğu görüldü.

Afrin'e hava harekatına Rusya engeli... 4 Şubat'tan bu yana hava operasyonu yapılmıyor

Rusya’nın 4 Şubat gecesinden itibaren Suriye hava sahasını Türk Hava Kuvvetleri uçaklarına kapattığı ortaya çıkmıştı. Genelkurmay resmi internet sitesinde de en son hava unsurları ile 4 Şubat'ta harekata destek verildiği ifadesi yer aldı.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler