A+ A-

Erdoğan'dan Netanyahu'ya çok sert yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan Netanyahu'ya çok sert cevap verdi: Netanyahu, BM kararlarını ihlal ederek, savunmasız insanların ülkesini 60’ı aşkın yıldır işgal eden aparthayd ülkesinin başbakanı. Elinde Filistinlilerin kanı var ve bunu Türkiye’ye saldırarak gizleyemez. İnsanlık dersi mi istiyorsunuz? 10 Emir’i okuyun.
Yayınlanma tarihi: 15 Mayıs 2018 Salı, 18:31

[Haber görseli]

ABD'nin Kudüs Büyükelçiliği'ne karşı Gazze sınırında protesto düzenleyen Filistinlilerden 60'ını katledip 3000'e yakın kişiyi yaralayan İsrail'den, Türkiye'ye 'bize ahlak vaazı vermesin' yanıtı gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Netanyahu'nun sözlerine twitter hesabından çok sert yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan twitter'dan şu mesajı paylaştı:

"Netanyahu, BM kararlarını ihlal ederek 60 yıldan fazladır savunmasız insanların topraklarını işgal eden ırkçı bir devletin başbakanıdır. Ellerinde Filistinlilerin kanı var ve Türkiye'ye saldırarak suçlarını örtemez. İnsanlık konusunda ders mi istiyorsun? 10 Emri oku"

"Dünya ezilen Filistin halkıyla dayanışma içindedir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabı Twitter'dan İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'ya, "Hamas, Filistinilerin anavatanlarını işgalden kurtarmaya çalışan bir direniş hareketidir. Dünya ezilen Filistin halkıyla dayanışma içindedir." dedi.

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün İsrail'in yaptığı sivil katliamına çok sert tepki göstermişti.

Netanyahu ise bugün twitter'dan "Erdoğan Hamas'ın en büyük destekçilerinden biridir, dolayısıyla kendisi terör ve katliamdan şüphesiz çok iyi anlar. Kendisine tavsiyem, bize ahlak vaazı vermesin" diye yazmıştı.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Recep Tayyip Erdoğan

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler