Kapat
A+ A-

KPSS'ye geç kalanlar yine kapıda kaldı

SİVAS'ta kamu kurumlarında işe girmek isteyen önlisans mezunu adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) heyecanı yaşadı. Sınava geç kalan adaylar yine içeriye alınmadı.
Yayınlanma tarihi: 4 Kasım 2018 Pazar, 14:30

[Haber görseli]Genel yetenek ve genel kültür testlerinden toplam 120 sorunun yer aldığı KPSS sınavı 130 dakika sürdü.

Ön lisans mezunları ile sınavın geçerlilik süresi içinde mezun olabilecek durumda bulunanlara yönelik düzenlenen sınavın sonuçları, "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden 29 Kasım'da açıklanacak.

Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Geç kalanlar yine kapıda kaldı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) yerleşkesinde sınava girecek adaylar, giriş belgelerini göstererek ve arama yapılarak içeriye alındı.

[Haber görseli]Birçok aday yanlarında getirdiği oüomobil anahtarı, çanta, cüzdan, telefon, kent kart, koltuk değneği gibi eşyalarını salon girişinde bıraktı. Saat 10.00 itibariyle ise kapılar kapanarak geç kalanlar sınava alınmadı. Sınava geç kalan adaylar kapı önlerinde içeriye alınmayı bekledi. Ayrıca nüfus cüzdanı yerine ehliyetle gelenlerde görevliler tarafından sınava alınmadı. Saat 10.15'te başlayan sınavda adaylar 120 soruyu çözmek için ter döktü. Sınava girenlerin aileleri ise okul bahçelerinde dua okuyarak sınavdaki yakınlarının başarısı için dua etti.

Cumhuriyet İMECESİ