Konya'da skandal! 10 Kasım’ı ertelediler

Atatürk’ün ölümünün 80. yıldönümünde Konya’daki okullarda anma yapılmayacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğü anma programlarını hiçbir gerekçe göstermeden 12 Kasım’a erteledi. Eğitim İş MYK Üyesi Hüseyin Kara, “Bu erteleme, günün anlam ve önemini azaltacak’’ dedi.
Yayınlanma tarihi: 8 Kasım 2018 Perşembe, 02:32

[Haber görseli]

Atatürk, ölümünün 80. yıldönümünde, Konya’daki okullarda 10 Kasım günü saat 09:05’te anılmayacak. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce dün okullara gönderilen yazıda Atatürk’ü Anma Programı’nın 12 Kasım pazartesi gününe ertelendiği bildirildi.

Erteleme için hiçbir gerekçe sunulmayan yazıda, ‘“İlimiz okullarında anma programı 12 Kasım 2018 Pazartesi günü yapılacaktır’’dendi.

Eğitim İş Sendikası MYK üyesi Hüseyin Kara, bu konuda yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“10 Kasım Atatürk’ü anma programı, 10 Kasım’da saat 9:05’te yapılmalı. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu ertelemeyle bir skandala imza atmıştır. Atatürk’ü Anma programının 10 Kasım’da yapılması esastır. Dünyanın hiçbir yerinde anma programlarının günü ve saati değiştirilmez. Bu günün anlam ve öneminin azalmasına neden olacaktır. Bu ertelemeyi yapanlar hakkında yasal yollardan gerekli işlemleri Eğitim İş sendikası olarak başlatacağımızı bildiririz. Atamızı ölümünün 80. yılında minnetle ve saygıyla anıyoruz.’’

[Haber görseli]

A+ A-