A+ A-

Başkonsolos Boğaziçi’nde 'Asya’nın Hollywoodu'nu anlatacak

Güney Kore İstanbul Başkonsolosu Cha Young-Cheol, 12 Ekim tarihinde Boğaziçi Üniversitesi’nin konuğu oluyor. Cha Young-Cheol 'Asya’nın Hollywoodu'nu anlatacak
Yayınlanma tarihi: 11 Ekim 2017 Çarşamba, 11:44

[Haber görseli]Boğaziçi Üniversitesi Asya Çalışmaları Merkezi’nin davetiyle, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan’ın ev sahipliğinde düzenlenecek etkinlik kapsamında ‘’The Korean Wave’’ başlıklı bir konferans verecek olan Başkonsolos Cha Young-Cheol, günümüzde ‘’Asya’nın Hollywood’u’’ olarak nitelendirilen Güney Kore’nin popüler kültürdeki hızlı yükselişini anlatacak.

Konuşmasında ‘’Kore Dalgası’’nın günümüzde ulaştığı ekonomik değerden de bahsedecek olan Başkonsolos, hızlı ekonomik kalkınmayla birlikte gelen demokratikleşme ve açık piyasa politikaları başta olmak üzere ‘’Kore Dalgası’’nın ülkede yol açtığı pozitif gelişmelere değinecek.

 Başkonsolos konuşmasında, dinleyicilere televizyon dizilerinden anime filmlere, sinemadan pop müziğine tüm dünyayı etkisi altına alan ve bu sayede dünya pazarında önemli bir kültür ihracatçısı konumuna gelen Güney Kore’nin popüler kültürünü daha yakından tanıma fırsatı sunacak.

 Güney Kore İstanbul Başkonsolosu Cha Young-Cheol’un konuşması İngilizce dilinde olacak, tercüme yapılmayacaktır.

[Haber görseli]

 Tarih: 12 Ekim 2017, Perşembe

Yer: Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu

Saat: 17.00-18.00

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer