A+ A-

‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü’ koleksiyon kitabı ile eğitime destek

Asla pes etmeyen nesillerin yetişmesi amacıyla hayata geçirilen ‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü’nün ve Kulübün ilk 15 gönüllü ünlü üyesinin hikâyelerinin anlatıldığı kitabın tanıtım toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. Kitabın satışından elde edilecek gelir, Türk Eğitim Vakfı aracılığıyla gençlerin eğitimine aktarılacak.
Yayınlanma tarihi: 8 Aralık 2017 Cuma, 12:24

[Haber görseli]

Sanofi ve Türk Eğitim Vakfı, önemli bir projeye imza attı. Yıllardır sahiplendiği ‘Asla Pes Etme’ sloganı ile Pharmaton, çeşitli zorluklarla karşılaşmalarına rağmen azim ve kararlılıkla yılmadan amaçlarının peşinden koşarak başarıya ulaşmış isimlerle ‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü’nü kurdu. Kulübün ilk faaliyeti olarak ise 15 ünlü ismin başarı ve yılmadan çalışma hikâyeleri deneyimli gazeteci Ali Deniz Uslu tarafından kitaplaştırıldı. Kulübün ve kitabın tanıtım toplantısında ünlü gazeteci Ayşe Arman moderatör olarak görev aldı.

Ünlü isimlerden ilham verecek ‘Asla Pes Etme’me hikâyeleri

‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü’nün koleksiyon kitabında; şef Arda Türkmen, gazeteci Ayşe Arman, yazar Azra Kohen, Türkiye’de halka ilişkilerin temellerini atan Betûl Mardin, tasarımcı Bünyamin Aydın, spor dergisi Socrates’in Yayın Yönetmeni Caner Eler, milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Basketbol A Milli Takımı eski Baş Antrenörü Çetin Yılmaz, NASA’ya kabul edilmiş olan ilk Türk bilim insanı Prof. Dr. Feryal Özel, müzisyen Fuat Güner, iş kadını Gamze Cizreli, Türkiye’nin FIFA kokartlı ilk kadın hakemi ve ilk kadın antrenörü Doç. Dr. Lale Orta, fotoğrafçı Mehmet Turgut, yönetmen Ömer Faruk Sorak ile yazar, gazeteci ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan yer aldı.

“Amacımız, ‘Asla Pes Etmeyen’ nesiller yetiştirme”

Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü M. Yıldız Günay, projenin parçası olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. “Bir gencin gülümsemesi, tüm mutluluklara bedeldir” diyen Günay, “Asla Pes Etmeyenler Kulübü” ve Koleksiyon Kitabı ile zorlu hayat karşısında asla vazgeçmemenin, hep mücadele etmenin önemine bir kez daha vurgu yapıldığını belirtti. Bu kitap, biraz da bu hikâyelerin, bu seslerin ete kemiğe bürünmesi, kalıcı hale gelmesi anlamını taşıyor. Cesaretin ve azmin hikâyelerini paylaşmak için bir yol. Başkası için bir şeyler yapabilmenin verdiği huzurun, sizi içine çekeceği bir araç. Sözü hayal kuran, inanan ve asla pes etmeyenlere bırakan bu projenin bir parçası olmak, gençlerin hayatına dokunup onların yaşamlarında gözle görülür değişimlere neden olmak çok önemli” diye konuştu.

TEV’in 50 yıldır, gençlerin yaşamlarına bir ışık olduğunu ifade eden Günay, şunları söyledi: “50 yıl çok uzun bir zaman, bu süreçte hem toplumsal hem bireysel olarak zor dönemlerden geçtik. Ama emek verdiğimiz, eğitimine destek olduğumuz gençler, kendilerine duyulan güveni geçen yıllar içinde her zaman haklı çıkardılar. İmkânları asgari ölçüdeyken, şartları ne olursa olsun eğitimlerine dört elle sarıldılar ve başardılar. Bu da doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.”

“İşimizin odağında insan var”

Sanofi Tüketici Sağlığı Genel Müdürü Kağan Keklik, hayatta karşılaşılan zorluklara rağmen ‘Asla Pes Etmemek’ gerektiğini söyledi. “Hayatın hangi noktasında olursanız olun, hangi işi yaparsanız yapın, pes etmemek herkesi güçlü ve başarılı kılar. Biz, ‘Asla Pes Etme’ ilkesinden yola çıkarak asla pes etmeyenlerin, hepimize ilham kaynağı olacak hikâyelerini bu kulüpte ve kitapta bir araya getirdik. Asla Pes Etmeyenler Kulübü’nü, toplumun her kesimini kucaklayarak geliştirmeye ve bu sayede asla pes etmeyen yeni nesillerin yetişmesine destek olmaya çalışacağız” diye konuştu.

Koleksiyon kitabı ile öğrencilere burs verilecek

Genç nesillere pes etmemeleri için ilham verecek olan Kulüp kapsamında aynı zamanda TEV bünyesinde ihtiyacı olan öğrencilerin eğitimine de katkıda bulunulacak. Bu nedenle Kulüp üyesi ünlü isimlerin başarı hikâyelerinden ve özel fotoğraflarından oluşan koleksiyon kitabı hazırlandı. ‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü’ adıyla yayımlanacak kitap, D&R kitabevlerinde ve www.dr.com.tr’de satışa sunulacak. Kitap satışından elde edilecek tüm gelir Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) bağışlanarak vakfın 50. yılında 50 öğrenciye burs verilecek. TEV bünyesinde oluşturulacak ‘Asla Pes Etmeyenler Kulübü Bağış Fonu’ aracılığı ile de herkese bu fona bağış yapma olanağı sağlanacak ve daha fazla genç insanın hayatına dokunmak için katkıda bulunulacak.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Arda Türkmen, Ayşe Arman, Ömer Faruk Sorak