Kapat
A+ A-

İTO Başkanı: Konkordato abartılıyor

Konkordato rakamlarının abartıldığını söyleyen İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye genelinde rakamın 500'ün altında, İstanbul'da ise 100'ün altında olduğunu belirtti.
Yayınlanma tarihi: 23 Ekim 2018 Salı, 11:05

[Haber görseli]Paris'te düzenlenen gıda, içecek ve gıda ekipmanları sektörünün buluştuğu gıda inovasyon fuarı SIAL Paris'e katılan Avdagiç, basını mensuplarının sorularını yanıtladı.

Hürriyet'ten Şebnem Turhan'ın aktardığına göre konkordato ilanlarının da abartıldığını ifade eden Avdagiç, "Rakam olarak 3 bin-5 bin diye söyleniyor. Konkordatoyla ilgili inanılmaz spekülasyon yapılıyor. Tüm Türkiye'de sayı 500'ün altında, İstanbul'da ise 100'ün altında. Bunları bu işi küçümsemek için söylemiyorum" dedi.

"Kendilerini korumaya alıyorlar ama onlardan alacağı olanlar zora giriyor. Çok doğru ve sınırlı kullanılması önemlidir" ifadelerini kullanan Avdagiç şöyle devam etti:

"Şu andaki düzenlemelere bağlı olarak finansman kanallarındaki tıkanıklılar açılmaya başlandı, kurda gerileme var. Bizim fiyatlama için en büyük risk unsurumuz kur idi. Şu anda psikolojik ve politik rüzgar Türkiye'nin lehine işliyor. Üzerimize gönderilen kara bulutlar dağılmaya başladı. Finansmana ulaşma konusunda iyileşme var ama devinimin artması gerekiyor."

Cumhuriyet İMECESİ