Kapat
A+ A-

Berat Albayrak: İstediğimiz fiyatlar yok marketlerle görüşeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Antalya'da yaptığı açıklamada enflasyonla mücadele konusuna değindi. 2019'u enflasyonda koyulan hedeflerin daha da altında kapatmak için çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Berat Albayrak, "Pazar ve market fiyatları birbirini tutmuyor. Takip ediyoruz, iyileşme görmek istiyoruz. Marketlerde hala istediğimiz fiyatlar yok onlarla konuşacağız " açıklamasında bulundu
Yayınlanma tarihi: 17 Ocak 2019 Perşembe, 14:57

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Adım Adım Ekonomi toplantısında konuştu. Bütçede hedefleri tutturduklarını söyleyen Albayrak, enflasyonla mücadelede de daha iyi seviyeleri yakaladıklarını söyledi.

Sıkı mali ve para politikası ve reel sektörün hassasiyetleri dengeli yürütüleceğini kaydeden bakan Albayrak, hal yasasıyla ilgili kaygıları not ettiklerini ifade ederek, çalışmalarında bunları dikkate alacaklarını kaydetti.

ENFLASYONLA MÜCADELE SÜRECEK

Ekonomik sıçrama için yoğun bir süreci başlattıklarını söyleyen Bakan Albayrak, “Enflasyonla mücadele için adımlar atmaya devam edeceğiz. Hal yayası ile ilgili kaygıları yok ettik. Çalışmalarımızda bunları dikkate alacağız” açıklamasında bulundu.

“PAZAR VE MARKET FİYATLARI BİRBİRİNİ TUTMUYOR”

ÖTV ve KDV indirimlerinin devam ettiğini hatırlatan Albayrak, “Piyasaları izliyoruz, enflasyonla mücadele programını devam ettireceğiz. Enflasyonla mücadele programına az katılım gösteren sektörleri de gözlemliyoruz. Pazar ve market fiyatları birbirini tutmuyor. Takip ediyoruz, iyileşme görmek istiyoruz. Gıda sektörünü daha fazla sorumluluk almaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Berat Albayrak