Kapat
A+ A-

BİFO açılış konserinde iki keman yıldızı

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası(BİFO), 2017 -2018 sezonunu keman virtüözlerinden Vadim Repin ve Daniel Hope’u aynı sahnede buluşturduğu konserle bu akşam 20.00’da Zorlu PSM’de açıyor.
Yayınlanma tarihi: 19 Ekim 2017 Perşembe, 14:17

BİFO, sürekli şefi ve sanat yönetmeni Sascha Goetzel yönetiminde gerçekleşecek sezonun bu ilk konserinde Hope ve Repin’e eşlik edecek. İki ünlü kemancı, İngiliz besteci Mark-Anthony Turnage’in Borusan Sanat, Essen Filarmoni ve Trans-Siberian Art Festival tarafından sipariş edilen Shadow Walker adlı iki keman için konçertosunun ilk seslendirilişini yapacaklar.

BİFO konserin hemen ardından aynı sanatçılar ve programla Avrupa turnesine çıkıyor.

Dört ülke dört konser

Türkiye’nin en iyi senfonik topluluklarından biri olan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 20–25 Ekim 2017 tarihleri arasında yeniden Avrupa turnesine çıkıyor. 2016 Şubat’ında Avrupa turnesine çıkan ve dinleyicilerinin beğenisini kazanan topluluk, bu kez Essen, Ljubljana, Viyana ve Zürih’i kapsayan turne süresince, 6 günde 4 ülkede Avrupalı müzikseverlerle buluşacak. Turne kapsamındaki ilk konser yarın akşam Almanya’nın Essen kentindeki Philharmonie Essen’de gerçekleşecek.

Turnenin ilk konseri yarın akşam 20.00’da Philharmonie Essen, Alfried-Krupp Salonu’nda verilecek.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer