Kapat
A+ A-

Suç ve Ceza Film Festivali başlıyor

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından 3-9 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 7. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin programı açıklandı.
Yayınlanma tarihi: 28 Ekim 2017 Cumartesi, 19:54

[Haber görseli]

Festivalin teması bu yıl “Adalet” olurken etkinlik “Yarışma”, “Panaroma” ve “İz Bırakanlar” seçkisiyle seyircinin karşısına çıkacak. Bu bölümler kapsamında 30 tane uzun metrajlı film seyirciyle buluşacak. Gösterimlerin yanı sıra düzenlenecek paneller, atölye çalışmaları ile Beyoğlu Atlas ve Nişantaşı City’s sinemalarında seyirciyle buluşacak. Sam Garbarski imzalı ByeBye Germany / Elveda Almanya festivalin açılış filmi olarak 2 Kasım Perşembe günü Cemal Reşit Rey’de gösterilecek. Almanya’nın ünlü oyuncusu Moritz Bleibtreu’nun rol aldığı filmde ayrıca Antie Traue ve Tim Seyfi de yer alıyor. Film Hitler’in düşmesinden sonraki karmaşık süreçte Amerika’ya gitmeye çalışan yedi arkadaşın hikâyesini anlatıyor.

Ödül 10 bin Avro

Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması’nda toplam on film yarışacak. En iyi film 10 bin Avro ödül alacak. Festivalin uzun metraj jürisinde Feride Çiçekoğlu (Başkan), Demet Evgar, Selman Dursun, Tarık Tufan ve Barry Ward yer alıyor

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Demet Evgar