Kapat
A+ A-

Sanatta bu hafta...

Bakırköy Belediye Tiyatroları’nın oyunu ‘Cıngıllı’ Emrah Eren yönetiminde perşembe günü Müşfik Kenter Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.
Yayınlanma tarihi: 01 Nisan 2018 Pazar, 20:43

 

TİYATRO

 İSTANBUL

-İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Cevahir Salon 1’de “Coriolanus” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar ise 15.00’te. Cevahir Salon 2’de “Profesyonel” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de. Küçük Sahne’de “Sevgili Hayat” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar ise 15.00’te. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Nehrin Solgun Yüzü” yarın, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi 20.00, pazar ise 15.00’te. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Tamamen Doluyuz” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar ise 15.00’te. Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde “Huzur” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 18.00, cumartesi ise 15.00’te. 

-İstanbul Şehir Tiyatroları’nda Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde “On İki Öfkeli Adam” çarşamba ve cumartesi 15.00 ile 20.30, perşembe ve cuma ise 20.30’da. Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde “Karıncalar - Bir Savaş Vardı” perşembe ile cuma 20.30, cumartesi ise 15.00 ve 20.30’da. Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar” çarşamba ve cumartesi 15.00 ile 20.30, perşembe ve cuma ise 20.30’da. Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde “Şahane Züğürtler” çarşamba ve cumartesi 15.00 ile 20.30, perşembe ve cuma ise 20.30’da. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Makedonya Gamzesi” perşembe ile cuma 20.30, cumartesi ise 15.00 ve 20.30’da. Ümraniye Sahnesi’nde “Reis Bey” perşembe ile cuma 20.30, cumartesi ise 15.00 ve 20.30’da. Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde “Hayal-i Temsil” çarşamba ve cumartesi 15.00 ile 20.30, perşembe ve cuma ise 20.30’da.

-Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda “Oldum Ben Anne” yarın 13.00, “Otobüs Durağında Üç Bencil” çarşamba ve cumartesi 11.00, “Seni Seviyorum Türkiye” çarşamba 20.30, “Kardeşlerimi Arıyorum” perşembe ve cumartesi 20.30, “Cıngıllı” perşembe 20.30, “Seni Seviyorum Türkiye” ve “Sherlock - Hamid” cuma 20.30, “Yanlışlıklar Komedyası” pazar 15.30’da.

-Ses 1885 - Ortaoyuncular Tiyatrosu’nda “BOM!” cumartesi 20.00, pazar 18.00’de.

-Baba Sahne’de “Antabus” bugün, “Kanlı Komedya ‘Caligula’” yarın, “Kafkas Tebeşir Dairesi” çarşamba, “Two Turkish Tenors” perşembe 20.30’da.

-Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde “Mahşer-i Cümbüş” bugün, “Betül Arım - Dışarıda Her Şey Var” yarın, “Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım” çarşamba, “Entrika Kuntrika” perşembe, “Tamamla Bizi Ey Aşk” cuma 20.30, “Erkekler, Futbol ve Dahası” pazar 19.00’da.

-Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde “Sunay Akın ile Görçek” bugün, “Kibarlık Budalası” cuma, “Tamamla Bizi Ey Aşk” cumartesi 20.30, “Deli Kadın” pazar 18.00’de. l DasDas’ta “Yakaranlar” bugün, “Salome Erte’si” çarşamba, “Kürklü Venüs” cuma 20.30, “Sevgili Arsız Ölüm” cuma 21.00, “Uyarca” cumartesi 16.00 ve 20.30, pazar 17.00’de.

-Craft Kadıköy’de “Killology” bugün, yarın ve çarşamba, “Yutmak” perşembe 20.30’da. 

-TOY İstanbul’da “Kul” çarşamba, “Berlin Zamanı” perşembe 20.30’da.

-Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde “Yaşamaya Dair” yarın, “Bir Hayvanat Bahçesi Hikâyesi” çarşamba 20.30’da. l Barış Manço Kültür Merkezi’nde “Yaşamak Nâzım Gibi” perşembe, “Şimdi Sırası Mı” cumartesi 20.30’da.

-Bostancı Gösteri Merkezi’nde “Kibarlık Budalası” perşembe 20.30’da.

-ikincikat’ta “Işıltılı Haşereler” perşembe, “Unutulan” cuma 20.30, “Yan Rol” cumartesi 19.00, “Kasap” cumartesi 20.30’da.

ANKARA

Ankara Devlet Tiyatrosu’nda Akün Sahnesi’nde “Hamlet” bugün 19.00, “İkinci Katil” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00’de. Altındağ Tiyatrosu’nda “Baş Belası” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar ise 15.00’te. Büyük Tiyatro’da “Osmancık” yarın ve cuma 20.00, pazar ise 15.00’te. Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde “Anna Karenina” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de. İrfan Şahinbaş’ta “Tolstoy ve Anna” çarşamba ve perşembe 20.00, cumartesi ise 15.00’te. Küçük Tiyatro’da “Rumuz Goncagül” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de. Oda Tiyatrosu’nda “Eyvah Nadir” yarın, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi 18.30’da. Stüdyo Sahne’de “Satranç” yarın ve cuma 20.00, pazar ise 15.00’te. Şinasi Sahnesi’nde “Yedi Kocalı Hürmüz” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00’de. Ziraat Sahnesi’nde “Mikado’nun Çöpleri” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de.

 

SERGİ

İSTANBUL

-Ai Weiwei’nin Türkiye’deki ilk solo sergisi 15 Nisan’a’a dek Sakıp Sabancı Müzesi’nde görülebilir.

-Mika Tajima’nın “Esir” başlıklı sergisi ile Necmi Sönmez küratörlüğünde hazırlanan “Alacakaranlık” başlıklı koleksiyon sergisi 19 Ağustos’a dek Borusan Contenmporary’de görülebilir.

-Murat Germen’in “Bulut” başlıklı sergisi 21 Nisan’a dek Bozlu Art Project’te görülebilir.

-Daron Muradian’ın Türkiye’deki ilk kişisel sergisi “Açıkça Gizli Oyun” 1 Temmuz’a dek Galeri KHAS’da görülebilir.

-Ressam Onay Akbaş’ın sanat yaşamı boyunca ürettiği eserlerden derlenen “Kıyısız Dalgalar” sergisi 5 Mayıs’a dek İş Sanat Kibele Galerisi’ne konuk oluyor.

-“Şehirlere Alışamadı: Sabahattin Ali’nin Şehirleri” başlıklı sergi 27 Nisan’a kadar Yapı Kredi Kültür Sanat binasında görülebilir.

-Arter 16 Mart-15 Temmuz tarihleri arasında Can Aytekin’in “Boş Ev” ve Ali Mahmut Demirel’in “Ada” isimli eşzamanlı kişisel sergilerine yer veriyor.

-Özge Enginöz’ün “Hasar Katsayısı” başlıklı sergisi 5 Mayıs’a dek Krank Art Gallery’de ziyarete edilebilir.

-Tûze Sanatevi’ndeki “İzler” başlıklı karma resim sergisi 28 Nisan’a dek ziyaret edilebilir.

ANKARA

-Müze Evliyagil’deki “Aynı Bahçe” başlıklı karma sergi ArtOda’da 6 Mayıs’a dek görülebilir. l

-Heykeltraş Güler Güçlü’nün “Kaçınılmaz Ağırlık” başlıklı sergisi 9 Nisan’a dek Cer- Modern bünyesindeki Hub SanatMekan’da ziyaret edilebilir.

İZMİR

-Filiz Pelit’in “Bilge Kadınlar” başlıklı resim sergisi 7 Nisan’a dek GT Art & Interiors Sanat Galerisi’nde görülebilir.

 

BALE

-Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde “Aşk İksiri” operası bugün, “Zorba” balesi çarşamba, “Carmen” operası cumartesi 20.00’de Opera Sahnesi’nde.

-İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde “Falstaff” operası cumartesi 20.00’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda.

İZMİR

-İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde “Minyatür - Gece” balesi cumartesi 20.00’de DEÜ Sabancı Büyük Salon’da.

ANTALYA

-Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde “AIDA” operası yarın 19.00, “Dört Mevsim İki Bale” balesi perşembe 20.00, cumartesi 15.00, “3 Soprano” konseri cuma 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde.

 

Enslaved İstanbul’a geliyor

Progresif metal, shoegaze ve black metal türlerinin Norveç çıkışlı başarılı temsilcisi Enslaved, 4 Nisan’da Zorlu PSM Studio’ya konuk olacak. Norveçli gitaristler Ivar Bjornson ve Grutle Kjellson tarafından 1991 yılında kurulan Nordik metal harikası Enslaved, metal müziği Viking temalarıyla buluşturuyor. 1994 yılında ilk albümleri “Frost” yayımlandıktan sonra sayısız şarkı ve 14 stüdyo albümüne imza atan grup, İskandinav metal sahnesinde önemli bir yere sahip. Müzik eleştirmenleri, Nordik mitolojiden ilham alan Enslaved’in, “saykodelik bir sesi neredeyse Pink Floyd’un izinde bir black metal” ile buluşturduğunu ifade ediyor. Grubun ilham kaynakları arasında Pink Floyd’un yanı sıra King Crimson, Rush, Genesis, Darkthrone ve Bathary gibi müzik dünyasının öne çıkan isimleri var.

MÜZİK

İSTANBUL

-Süreyya Operası’nda bu akşam 18.00’de Nemeth Quartet Fuaye Konseri. l Lütfi Kırdar Auditorium’da perşembe 20.00’de Borusan Filarmoni Orkestrası’nın “Ring Without Words” başlıklı konseri. Şef: Sascha Goetzel. Elisabeth Kulman (mezzosoprano). 

-Zorlu PSM’de bu akşam 20.00’de LP konseri, 6-7 Nisan’da Sonar İstanbul Festivali.

-İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) cuma 20.00’de Ender Sakpınar şefliğinde Fulya Sanat’ta. Solistler: Maria Solozobova (Keman), Mee Hae Ryo (Çello).

-Uniq Hall’da yarın akşam 20.00’de Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu konseri. l İş Sanat Kültür Merkezi’nde yarın 20.30’da Glykeria konseri.

-Salon İKSV’de çarşamba ve perşembe 21.30’da Chad Lawson, cuma 22.00’de Balmorhea, cumartesi 22.30’da Cozy Powell Anma Gecesi konseri.

-DasDas’ta perşembe 21.00’de Ahmet Aslan konseri.

-KadıköySahne’de çarşamba 21.00’de Engin Orta, perşembe 21.30’da Ezgi Aktan & Naz Ölçal, cuma 22.30’da Yüksek Sadakat, cumartesi 22.30’da ise Leman Sam konserleri.

-Küçükçiftlik Park’ta cumartesi günü İstanbul Blue Night Mixed Festivali’nde Nadas, Ars Longa, Yok Öyle Kararlı Şeyler ve (18.00) Manga ft. Fatma Turgut (20.00) Hayko Cepkin ft. Moğollar, (22.00) Duman ft. Nejat Yavaşoğulları konserleri.

-Borusan Müzik Evi’nde cuma 21.00’de Nova Muzak # 26 Embryo & Radian; cumartesi 21.00’de Johanna Borchert, Love Or Emptiness konserleri. l Babylon’da çarşamba 20.30’da Low Roar; perşembe 20.30’da Bora Uzer; cuma 20.30’da Kabus Kerim konserleri.

ANKARA

-MEB Şura Konser Salonu’nda çarşamba 20.00’de Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şef Rengim Gökmen yönetiminde vereceği Sevda Cenap And Müzik Vakfı 35. Uluslararası Ankara Müzik Festivali açılış konseri.

İZMİR

-Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde bu akşam 20.00’de Evrim Ateşler; salı Genç Saygun Konserleri Yeni Sesler; perşembe 20.00’de Anadolu Nefesli Beşlisi; cumartesi 21.00’de Yalın konserleri.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Sakıp Sabancı, Sunay Akın, Barış Manço, Sabahattin Ali