Fatih Terim: Kaybedecek bir şeyimiz yok

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Benfica maçı öncesinde açıklamalarda bulundu

Yayınlanma: 20.02.2019 - 20:51
Fatih Terim: Kaybedecek bir şeyimiz yok
Abone Ol google-news

Terim'in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde: 

"Rakiple sahanın her yerinde mücadele etmek ve her yerinde aynı performansı göstermek gerekiyor. Dezavantajlı bir skorla çıkıyoruz. İlk maçta topun kontrolü bizdeydi. Topu geri kazanma süremiz çok değerli, 7 saniye gibi bir süre."

"Fiziksel verilere baktığımızda Benfica bizden daha çok mücadele etmiş gibi gözüküyor ama hatırladığım kadarıyla da organize bir atakla da üstümüze gelmediler. Oyunun tamamında bizden daha çok ayakta kaldılar."

"Sahanın her yerinde aynı, hatta daha fazla mücadele etmemiz gerekiyor. Sonuçta artık bir maç daha var diyemiyoruz. Benfica her şeyiyle çok iyi bir takım ama Galatasaray her zaman kazanmak için elinden geleni yapar."

"Benfica'da bir çok önemli oyuncu var, 1 tane değil. Yaş ortalaması düşük ve yetenekli bir takım. Şampiyonlar Ligi'nden de talihsizce elendiğini söyleyebiliriz. Felix takımın en iyi oyuncularından biri. Seferovic belki 3 ay öncesinde olmasa da şimdi en iyilerden."

"Benfica'nın hangi 11'le geleceğini çok da merak etmiyorum. Önemli olan bizim ne yapacağımız, Galatasaray'ın ne yapacağı. Biz, Benfica'yı oyuncularımıza anlattık. Şunu özellikle vurgulamak istiyorum ki Benfica'da hangi oyuncu değişirse değişsin çok da bir şey değişmez"

"Benfica 2-1 gibi avantajla sahaya çıkacak. 1-0 da bize yetmiyor, çok kolay bir şey değil. Kadrosu daha derin olan daha avantajlı oluyor. Bizim UEFA'dan yediğimiz cezalar sebebiyle kadromuz kısıtlıydı, şimdi daha da kısıtlı."

"Maçın favorisi Benfica görünüyor ama bizim de kaybedecek çok bir şeyimiz yok. Kazanırsak yolumuza devam ederiz."

"Başarının en büyük sırrı istikrardır. Kendi içimizde yaptığımız mücadeleyi Avrupalılar'a karşı yaparsak daha başarılı oluruz. Küçük başarılarla yetinmemek lazım, daha büyüklerini almak lazım."

"Zaman zaman ülkelerde sıkıntılar olabiliyor ama bizimki çok uzun sürüyor. Hep birlikte toplanarak bunu çözmemiz lazım. Ölçmediğiniz bir şeyi değiştiremezsiniz. Oturalım, ölçelim, bakalım, sonra da ne oluyor görelim."