13 aydır komada olan Ajaxlı Abdelhak Nouri’den iyi haber

Ajax'ın geçtiğimiz yıl temmuz ayında Werder Bremen ile oynadığı hazırlık maçında kalbi duran ve 13 aydır komada olan Abdelhak Nouri'den iyi haber geldi. Abdelhak Nouri'nin abisi Abderrahim, kardeşinin 5 Ağustos'ta komadan çıktığını açıkladı.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Yayınlanma tarihi: 21 Ağustos 2018 Salı, 15:29

Geçtiğimiz sezon başı hazırlık kampında Ajax’ın Werder Bremen ile oynadığı maçta herkesi yasa boğan bir olay yaşanmıştı. Ajax’ın 20 yaşındaki genç yeteneği Abdelhak Nouri, hazırlık maçının 72. dakikasında yere yığılmıştı. Kalp ritmi bozukluğu nedeniyle sahanın ortasına yığılıp kalan Abdelhak Nouri, helikopterle hastaneye kaldırılmıştı. Hastanede tedavi altına alınan Abdelhak Nouri’nin beyninde ciddi ve kalıcı hasar tespit edildiği açıklanmıştı. 8 Temmuz 2017 yılından bu yana komada yatan Abdelhak Nouri’den nihayet iyi haber geldi.

Abdelhak Nouri’nin abisi Abderrahim, Hollanda basınına verdiği röportajda, kardeşinin tam 13 ay sonra 5 Ağustos’ta komadan çıktığını söyledi. Abdelhak Nouri’nin uyanınca ailesini tanıdığını belirten Abderrahim, kardeşinin kafasını, gözlerini ve kaşlarını oynatabildiğini ifade etti. Abdelhak Nouri’nin nörolojik durumunun birkaç ay öncesine göre daha iyi olduğu da öğrenildi. Abdelhak Nouri’nin vücudunu hala oynatamadığının da altını çizen Abderrahim, kardeşinin kafasını oynatabildiğini, bazen onu yataktan kaldırıp tekerlekli sandalyeye koyduklarını anlattı.

A+ A-