"Bielsa, bir günde yedi maçımızı izlemiş"

Teknik direktör adayları arasında Bielsa'nın ilk tercihleri olmadığı itirafından bulunan Leeds United'ın sahibi, yaptıkları görüşmede Arjantinli teknik adamdan büyülendiğini ifade etti.
Yayınlanma tarihi: 22 Ağustos 2018 Çarşamba, 15:55

İngiltere Championship'te yeni sezona 3'te 3 yaparak başlayan Leeds United'da sezon başı göreve getirilen Marcelo Bielsa, takımına oynattığı futbolla camia nezdinde kısa süre içinde rüştünü ispatladı.

Takımın gidişatından memnuniyet duyan isimlerin başında şüphesiz kulübün sahibi Andrea Radrizzani geliyor. Bununla birlikte İtalyan girişimci, geçtiğimiz gün La Gazzetta dello Sport'a verdiği röportajda Bielsa'nın teknik direktörlük görevi için ilk tercihleri olmadığı itirafında bulundu.

Yeni sezon öncesi ilk olarak iki vatandaşına menajerlik teklifinde bulunduğunu belirten Radrizzani, "İlk temas kurduğumuz isim Antonio Conte idi. Ona büyük hayranlık duyuyorum ve takımın başına geçmesi için 20 milyon euroluk teklifte bulundum. Bunun büyük bir meblağ olduğunun farkındayım ancak Conte yönetiminde Premier League'e yükseleceğimizi garanti görüyordum. Ancak Conte teklifimiz reddetti ve biz de Claudio Ranieri'ye yöneldik. Claudio harika bir insan. İlk aşamada teklifimizi kabul etmişti, ancak üst ligden bir takımın kendisiyle ilgilenmesi üzerine görüşmeler sonuçsuz kaldı." dedi.

Bielsa fikrinin ilk olarak sportif direktör Victor Orta'dan çıktığını ifade eden Radrizzani, "Victor ilk konuşmamızda Bielsa'yı ikna etmemizin neredeyse imkansız olduğunu söylemişti. Daha sonra beni arayarak onunla temasa geçtiğini ve Bielsa'nın bir gün içinde yedi maçımızı izleyerek teklifimizden etkilendiğini söyledi. Bunun üzerine onunla yüz yüze görüşmek için hemen Buenos Aires'e uçtum. Yaptığımız toplantıda öğrendim ki, beni beklerken 10 maçımızı daha izlemiş. Karşımda tüm oyuncularımızın ismini, mevkilerini ve karakterlerini bilen biri vardı. Onu daha önce tanımıyordum, ancak fikirleriyle beni adeta büyüledi. O eşsiz biri." ifadelerini kullandı.

Radrizzani, kulüpteki tüm yöneticilerin Bielsa'dan son derece memnun olduğunu vurgulayarak, Arjantinli teknik adam ve ekibine yaptıkları yatırımdan en ufak bir şüphe duymadıklarını sözlerine ekledi.

Kariyerinde daha önce Arjantin ve Şili milli takımları başta olmak üzere, Marsilya, Lazio ve Lille gibi kulüpleri çalıştıran 63 yaşındaki Marcelo Bielsa'nın Leeds United ile 1+1 yıllık sözleşmesi bulunuyor. (Eurosport Türkiye)

A+ A-