A+ A-

Fenerbahçe'de Sissoko bilmecesi

Sarı-Lacivertliler merkez orta saha ve 8 numara bölgelerinde oynayabilen Sissoko için zorunlu satın alma opsiyonlu kiralama formülü uygulayabilir.
Yayınlanma tarihi: 27 Ağustos 2018 Pazartesi, 22:36

İngiliz ve Fransız basınında yer alan haberlerde; Tottenham’ın eski futbol direktörü olan Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli’nin Kuzey Londra kulübüyle Sissoko için görüşmeler yaptığı ifade edildi. Tottenham’ın transfer dönemi bitene kadar Moussa Sissoko için görüşmeleri sürdürme ve kendileri adına kabul edilebilir bir teklif bekledikleri bilgisi verildi.

Ancak Fenerbahçe kulübü bu transfer için harekete geçilmediğini, anlaşılmadığını, vaz da geçilmediğini bildirdi.

Haberin duyulmasından sonra sosyal medyada Fenerbahçe taraftarları arasında Sissoko transferi büyük heyecan yarattı. Josef’in gidişi sonrası orta sahada dinamizmi yüksek bir isme ihtiyaç duyan sarı lacivertliler Fransız futbolcunun Tottenham’dan mutlaka alınması gerektiği konusunda birleşti.

Fenerbahçe’nin Moussa Sissoko için bu yıl kiralık, gelecek yıl da ‘zorunlu’ satın alma opsiyonu içeren bir teklif sunduğuna vurgu yapıldı. İki taraf arasındaki görüşmelerin sürdüğü, Comolli’nin Tottenham’ı ikna etmesi halinde Fransız oyuncunun hafta içerisinde İstanbul’a geleceği kaydedildi. Öte yandan Tottenham’ın bu akşam Manchester United ile oynayacağı karşılaşmada Sissoko 18 kişilik kadroya alınmadı.

Son dakika gelişmelerine göre, Fenerbahçe'nin Sissoko'yla anlaştığı ifade ediliyor. Ancak mulü bu gelişmeyi doğrulamadı.

Cumhuriyet İMECESİ