TFF yanlış adamı desteklemiş!

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) adaylığında Türkiye'nin masa başında kaybetmesinin bir numaralı aktörü oldu.
Yayınlanma tarihi: 28 Eylül 2018 Cuma, 12:27

Avrupa futbolunun patronu olmasında en büyük desteği Türkiye ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören'den alan ve her ortamda da, "Türk Futbol Federasyonu'nun verdiği desteği unutmam mümkün değil" diyen Ceferin dünkü oylama sabahı daha önce Türkiye'ye oy verecekleri yönünde görüş bildiren 5 icra kurulu üyesinin oylarını yaptığı kulislerle değiştirerek Türkiye'nin seçimi kaybetmesindeki bir numaralı aktör oldu.

Başta TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve 1. Başkanvekili Servet Yardımcı olmak üzere Ceferin'le iletişimi bulunan Türk yetkililer UEFA Başkanı'na tepkilerini gösterdi.

TFF'nin bu yıl içinde yapılacak UEFA Başkanlığı seçiminde Caferin ismine karşı çıkmayacağı ama hiçbir şekilde de desteklemeyeceği bildirildi.

Ama TFF sadece bir ay önce Ceferin'i destekledikleri bir açıklama yayımlamıştı. İşte o açıklama;

Türkiye Futbol Federasyonu, gerek Avrupa futbolunda sağlanan istikrarlı yönetimin gerekse yürütülen önemli projelerin devamlılığı açısından Aleksander Ceferin'in yeni dönemde de UEFA Başkanı olarak göreve devam etmesini istemektedir.

Bu nedenle, İtalya'nın başkenti Roma'da 7 Şubat 2019 tarihindeki 43. UEFA Kongresi'nde yapılacak UEFA Başkanlık seçiminde Aleksander Ceferin'i destekleyeceğimizi kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Türkiye Futbol Federasyonu

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Yıldırım Demirören