Kapat
A+ A-

Fatih Terim: Bundan böyle her maç sonrası hakem konuşacağım

Gaatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, olaylı derbinin ardından konuştu.
Yayınlanma tarihi: 2 Kasım 2018 Cuma, 23:29

Terim'in açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

- Mükemmel bir 45 dakika, mükemmel bir 2. yarı başlangıcı. Eğer orta sahadaki Henry'nin aldığı top faulse, ki temiz dokunmuş topa. 2. golden önce top Belhanda'dan çıkıyorsa ben özür dilemeye hazırım.

- Benim camiamın, kulübümün hakkını kimse yiyemez. Hakkımı helal etmiyorum.

- VAR'da Barış Şimşek var, bu hafta da o var. VAR'ın profesörü demek ki Barış Şimşek. Bizi geçen sene ofsayttan dolayı kupadan eleyen Barış Şimşek. Hiç kimse kalmayacak, yine o gelecek.

- 2 takımın futbolcularına da söyleyecek hiçbir şey yok. Çok iyi oynadılar. Fırat tek başına, arkadaşlarıyla beraber, Yusuf Namoğlu ile beraber, daha da üstleriyle beraber maçı bu hale getirdiler.

- Çok farklı kazanmamız gereken maçı az daha mağlup tamamlıyorduk. Hadiseler olduysa, tek sebebi bunlardır.

- Fırat Aydınus'un eğer utanması varsa onun, iyi seyreder. Biz şimdi böyle diyoruz ya, hemen ceza. Peki size kim ceza verecek? Halledemiyorsunuz diye VAR koydular, onu da beceremediler.

- Anlamakta zorluk çekiyorum. 'Allah aşkına bırak oynayalım' dedim ilk yarıda, bekçi gibi düdük çalıyor. İki taraf da oynuyor zaten. 8 kişi taç göremiyorlar. En ufak detayları göremeyecekseniz orada ne işiniz var?

- Hakemlik bu kadar kolay mıdır? Bundan sonra her maçtan sonra hakem konuşacağım, karar verdim. İyiyi de kötüyü de konuşacağım.

- Biz çok şey oynadık, muhteşem oynadık ama diyorum, rahat edemezler. Veya yetenekleri bu kadar. Galatasaray-Fenerbahçe maçı 1 saat boyunca daha ne kadar centilmence, ne kadar futbol dolu geçebilir? Berbat ettin maçı ya.

- Geçen hafta Malatya'da Muğdat'ın pozisyonu penaltı dedi herkes. VAR'da Barış Şimşek var. O yetmedi şimdi buraya mı verdiniz? VAR hakemleri artık sabit midir? VAR böyle, yok zaten sizsiniz. Burası VAR, orası yok.

Albayrak: Biz ayrıcalık istemiyoruz, hakkımızı istiyoruz

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, olaylı derbinin ardından açıklamalarda bulundu. Albayrak'ın açıklamalarınran satır başları şu şekilde:

- Artık sabrımız taşmaya başladı. Hakemin gözünün önünde rakibimizden taca çıkan topu rakibimize verdiler ve sonra gol oldu. Allah'ın bir adaleti vardır, biz yolumuzdan vazgeçmeyeceğiz.

- Yeter artık yeter! Başka başkanlar gibi biz de çıkıp ona buna bağırıp, VAR'a mı bağıralım? Yazık günah. Biz ayrıcalık istemiyoruz, biz hakkımızı istiyoruz. Yeter artık.

- Yan hakemin gözü önünde top rakipten çıkıyor, hakem topu rakibe veriyor ve gol oluyor. Başka söyleyecek bir şeyim yok.

- Yakında federasyon seçimleri olacak, biz de bakacağız. İnsanlar ne halde, sahaya girecekler! Ben de kalp krizinden gidebilirdim. Gördüğünüzü çalın, gördüğünüzü verin. Herkes elini vicdanına koysun. Buramıza kadar geldi artık.

- Taraftarımızın da, yönetimin de, teknik heyetimizin de sabrı taştı. Allah aşkına yeter ya! Ne gereği var bunun ya! Ne görüyorsanız, onu çalın.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Abdurrahim Albayrak, Fatih Terim