UEFA Fenerbahçe'yi reddetti

Fenerbahçe'nin Fred'in dopingli çıkmasına üzerine yaptığı itiraz UEFA tarafından reddedildi. Fred rövanş maçında oynamayacak.
Yayınlanma tarihi: 4 Ağustos 2015 Salı, 12:52

UEFA, Fenerbahçe'nin Shakhtar Donetsk'in Brezilyalı oyuncusu Fred hakkında yaptığı itirazı reddetti.

A numunesinin pozitif çıkmasının ardından İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında oynayan 22 yaşındaki oyuncunun, B numunesinin de pozitif çıkması üzerine Ukrayna'daki rövanşta yer alamayacağı aktarıldı.

Portekiz basınındaki haberlere göre, UEFA'nın Ukrayna ekibine, ikinci maçta oyuncuyu kullanamayacağı uyarısında bulundu. Fenerbahçe'nin ilk maçın skoruna yaptığı itiraz ve Fred'in ne kadar süre sahalardan uzak kalacağı konularında ise henüz kesin kararın verilmediği ifade edildi.
Brezilya basını: Geçici ceza verilecek
Öte yandan Brezilya basını ise futbolcuya tedbir amaçlı geçici hak mahrumiyeti verileceği iddiasını ortaya attı. Oyuncunun testlerinin pozitif çıktığına dair raporları, kendisinin avukatlığını yapan isimlerden bir tanesi olan Marcos Motta'nın doğruladığı bildirildi.
Güney Amerika Futbol Konfederasyonu CONMEBOL'un konuyla ilgili resmi açıklamayı yapmasının ardından oyuncuya geçici hak mahrumiyeti getirilebileceği savunuldu. Sonuçlara ilişkin raporun yayınlanmasının ardından disiplin mahkemesinin devreye girdiği ve verilecek kesin cezayı belirleme sürecinde oyuncuya geçici olarak sahalardan uzak kalma cezası verilmesinin beklendiği kaydedildi.
A+ A-