Trabzonspor'un yıldızı, G.Saray'ın gündeminde

Galatasaray, Trabzonspor'la yollarını ayıran 28 yaşındaki Kevin Constant'ı gündemine aldı. Sol bek, sol açık ve orta saha oyuncusu olarak görev yapabilen Gineli futbolcuya birkaç gün içinde resmi teklif yapılacak.
Yayınlanma tarihi: 19 Kasım 2015 Perşembe, 12:44

[Haber görseli]

Aslan’da rota değişti... Trabzonspor’la olan sözleşmesini karşılıklı olarak fesh eden ve boşa çıkan Kevin Constant, Galatasaray’ın gündemine girdi. Menacerler tarafından Cim Bom’a önerilen ve yönetim tarafından olumlu karşılanan 28 yaşındaki oyuncu için operasyon başladı. Sarı-Kırmızılılar, birkaç gün içinde Constant’a resmi teklifte bulunarak, Ocak ayında resmi sözleşme imzalatmayı hedefliyor. Eğer taraflar anlaşabilirse, Constant ve Kevin Grosskreutz, Galatasaray’ın devre arasında ilk iki transferi konumunda olacak. Böylece mevcut kadroda alternatif sayısı çoğalacak ve yoluna üç kulvarda, hatta milli takımlarla birlikte dört kulvarda devam eden Galatasaray’da, sakatlık veya formsuzluk endişesi minimum seviyeye inecek.

Geçen sezon da istedi

Galatasaray, Constant’ı geçen sezon da gündemine almıştı. Sol bek, sol açık ve orta sahada görev yapabilen tecrübeli futbolcu joker olarak düşünülüyor. Trabzonspor’dan ayrıldıktan sonra bonservisini eline alan Constant’a, imza parası teklif edilmeyeceği, senelik 1.5 milyon Euro ile 2 milyon Euro arasında garanti ücret önerileceği belirtildi.b

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Kevin Constant