Mehmet Özdilek'ten G.Saray'a tepki: "Doğru bulmuyorum"

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Galatasaray'ın yollarını ayırdığı Hamza Hamzaoğlu'nun geçen sene çok zor bir durumda görevi kabul ettiğini ve yapabileceğinin maksimumunu yaptığını belirterek, "Yapılanı çok doğru bulmuyorum" dedi.
DHA
Yayınlanma tarihi: 19 Kasım 2015 Perşembe, 14:41

[Haber görseli]

Beştepe Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Özdilek, hafta sonu oynayacakları Trabzonspor maçı, Türkiye - Yunanistan karşılaşmasındaki ıslıklama olayı ve Hamza Hamzaoğlu'nun Galatasaray'dan ayrılmasını değerlendirdi.

Üçüncü kez milli takım arasını yaşadıklarını söyleyen Mehmet Özdilek, "İlk ara, ihtiyacımız olan bir süreçti. Üçüncü araya bakıldığı zaman, olmasa fena olmazdı diyebileceğimiz bir süreçti, ama çalışma anlamında çok verimli geçtiğini düşünüyorum. Milli takım aralarından sonraki süreçler her takım için zor" dedi.

''TRABZONSPOR'UN DURUMUNA ALDANMAMAMIZ LAZIM''

Hafta sonu oynayacakları Trabzonspor maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Özdilek, şunları söyledi:

"Neler yapabileceğimizi sahada göreceğiz. Milli takıma giden oyuncuların geri dönüşleri çok önemli. Milli takıma 8 oyuncu yolluyoruz. Yolculuklarda ciddi yıpranarak geri geliyorlar. Djalma'nın durumuna yarın bakacağız. Kendisiyle konuştuğumuzda arka adalesinde yırtığı var. El Kabir cezalı. Son iki gündür Guido bel spazmından dolayı antrenmana çıkmıyor. Bıraktığımız yerden devam etmek istiyoruz. Trabzon'un içinde bulunduğu durum, hoca değişikliği, seçimli birçok sıkıntılı periyodu görünüyor. Beklentilerini alamayan bir Trabzonspor gibi görünüyor ama Trabzon büyük bir camia, buna aldanmamamız gerekiyor. Yine çok zorlu bir müsabaka oynayacağız. Onun yanında bir de seyircisiz bir müsabaka oynanacak. Artı mı, eksi mi olur bilemiyorum. Statlarda seyirciyle oynamak daha keyifli. İki taraf açısından da önemli bir müsabaka. Kazanıp, Trabzon'un üzerine çıkmak istiyoruz. Puansal olarak çok yakınız."

HAYATINI KAYBEDEN İNSANLAR İÇİN BİLE BİR DAKİKALIK SAYGI DURUŞUNDA ZORLANIYORUZ

Türkiye-Yunanistan maçında yaşanan ıslıklama olayına da değinen Mehmet Özdilek, "Rakip milli takımın marşı çalınırken, hayatını kaybeden insanlar için saygı duruşu yapılırken, maalesef hiç de hoş olmayan görüntülerle karşı karşıya kaldık. Hayatını kaybeden insanlar için bile bir dakikalık saygı duruşunda zorlanıyoruz. Nereye gidiyoruz, ne yapmak istiyoruz, açıkçası bunun kararını çok doğru ifade edemiyorum. Burada insan hayatından bahsediyoruz. Bu bizim ülkede olmuş, Avrupa'da olmuş, insan her yerde insandır. O konuda biraz ayıp ediyoruz gibi görünüyor. Milli takım hazırlık maçlarında oynanan İngiltere-Fransa maçı öncesi atmosferi, insanların ortaya koyduğu tabloyu hayretle ve müthiş bir duygu yoğunluğuyla seyrettik. Böyle olması lazım. İşimize gelen tarafları örnek almamalıyız" şeklinde konuştu.

''HAMZA HOCAYA YAPILANI DOĞRU BULMUYORUM''

Galatasaray'ın teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile yollarını ayırmasıyla ilgili de değerlendirmede bulunan teknik direktör Mehmet Özdilek, "Hamzaoğlu olayının içeriğini bilmiyorum, medyadan takip ediyoruz. Hamza hocayla görüşmedim. Yapılanı çok doğru bulmuyorum. Geçen sene çok zor bir durumda görevi kabul etti. Yapabileceğinin maksimumunu yaptı. 3 kupa kazanarak sezonu bitirdi. Sezona da bence Galatasaray bu yarışın içinde olan, yine Avrupa'da elinde şansı bulunduran bir yapıdayken, bir anda tabii sizler gibi biz de şok olduk. Başarıysa başarı kriteri nedir onu bilmek önemli. Ama tabii bir de olayın içeriği bilmek lazım. Çok sağlıklı yorumu yapmam da çok doğru değil. Hamza benim çok sevdiğim, çok da başarılı bulduğum ve bulunduğu yeri de her yönüyle temsil eden, duruşuyla, tavrıyla çok değerli bir meslektaşım" ifadesini kullandı.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mehmet Özdilek