Taraftardan yönetime Mustafa Yumlu ve Zeki Yavru tepkisi

Onazi ve Castillo’yu dün KAP’a bildiren Fırtına’nın, Mustafa Yumlu ile sözleşme uzatıp Zeki Yavru’nun kontratını iyileştirmesi taraftarı kızdırdı.
Yayınlanma tarihi: 5 Ağustos 2016 Cuma, 12:41

[Haber görseli]

Yeni sezon öncesi yaptığı transferlerle dikkat çeken Trabzonspor’da dün yine hareketli saatler yaşandı. Yeni transferler Ogenyi Onazi ile Fabian Castillo’nun yanı sıra sürpriz bir şekilde Mustafa Yumlu’nun sözleşmesini uzatıp Zeki Yavru’nun da şartlarını iyileştirdiğini açıklayan Bordo-Mavili kulübe taraftarlardan tepki geldi.

Mustafa’nın 3 yıllık sözleşme karşılığı sırasıyla yıllık 1.9 milyon , 2.21 milyon ve 2.32 milyon TL; Zeki’nin ise 2 yıllık yeni anlaşmada senelik 1.25 milyon ile 1.5 milyon TL kazanacağının duyurulmasının ardından Bordo- Mavili taraftarlar sosyal medyadan isyan etti. İki oyuncunun da takımda yerinin olmaması gerektiğini belirten taraftarlara başkan yardımcısı Nevzat Aydın Twitter hesabından yanıt verdi. Aydın, “Castillo yıllık 890 bin Euro, Onazi 1 milyon Euro. Bunlara takılın biraz da. Bırakın Mustafa, Zeki, Akbaş’ı. Bunların bir bildiği vardır deyin, geçin” ifadesini kullandı. (Habertürk)

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mustafa Yumlu, Zeki Yavru