Mehmet Demirkol'dan Cavanda eleştirisi: Niye para verdiniz?

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın Cavanda tranfserini eleştirdi. "Trabzonspor'daki profesyoneller bu transfer için göbek atıyordur" diyen Demirkol, "Trabzonspor'a bu kadar parayı neden verdin? Bence gerek yoktu. Bir hafta sonra bedavaya da alırdın" ifadelerini kullandı.
Yayınlanma tarihi: 9 Ağustos 2016 Salı, 18:46

[Haber görseli]

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın Luis Cavanda transferini eleştirdi. Transferden dolayı Trabzonspor kulübünde çalışan profesyonellerin göbek attığına emin olduğunu söyleyen Demirkol, "Seviniyordur demiyorum, göbek atıyorlardır. Cavanda'nın oyununu biz çoğu zaman burada övdük; çünkü hakikaten enterasan özellikleri olan bir oyuncu. Ama Trabzonspor'da çalışan, Trabzonspor'la ilişkisi olan herhangi biriyle 2 dakika konuşsan yaptığını bilirsin (yaka silkiyor). Eminim ki; Trabzonsporlularla konuşurken, Trabzonsporlular "Ya emin misiniz arkadaşlar?" demişlerdir." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın Cavanda ile ilgili bir planı olduğunu zannettiğini kaydeden Demirkol, "Trabzonspor'da, Trabzon'da olmadı. Galatasaraylı yetkililer, 'Kendini iyi hissetmedi. Biz onu kontrol ederiz. Burası başka bir yer. Buranın başka türlü bir tarzı var, Cavanda'ya uyar, burada oynar' diye düşünmüşlerdir. Yoksa Cavanda hakkında futbol camiasının içinde olan herhangi birisinin disiplinsizliğini duymamış olma ihtimali yok. Oyuna kendisini verememesiyle ilgili yaşananları diyelim." dedi.

Galatasaray'ın Cavanda için bonservis bedeli ödemesini eleştiren Mehmet Demirkol, "Cavanda'yı bedavaya da alırsın. Galatasaray 1 milyon 800 bin Euro bonservis vermiş. Gerek yoktu bence. Trabzonspor bu transferden çok memnundur. Herhalde Galatasaray yönetiminin bununla ilgili bir planı var. Cavanda’yı bedavaya da alırsın. Almıyoruz desen, bir hafta sonra 750’ye alırsın, son hafta 150’ye alırsın. Çünkü istemiyordu Trabzonspor." ifadelerini kullandı.

(Ntvspor)

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mehmet Demirkol