TRT Spor canlı yayınında Aziz Yıldırım'a hakaret... TRT özür dilemek zorunda kaldı

TRT Spor'un bugün saat 18.00'de ekrana gelen Spor Akşamı programında Fenerbahçe taraftarlarının büyük tepkisini çeken bir olay yaşandı.Aziz Yıldırım'ın dün NTV ve NTV Spor ortak yayınındaki sözlerini haber yapan TRT, haberi yayınlarken arkada Aziz Yıldırım'a hakaret edildiği duyuldu.Büyük tepki çeken olay sonrası TRT, özür dilemek zorunda kaldı.
Yayınlanma tarihi: 25 Ağustos 2016 Perşembe, 20:59

[Haber görseli]

Aziz Yıldırım'ın dün NTV ve NTV Spor canlı yayınında yaptığı açıklamalarla ilgili haber sunulurken, programdan bir bölüm ekrana getirildi. Ancak, haber kaseti ekrana ilk geldiği anda rejiden 'Allah belanı versin Aziz' şeklinde bir ses yükseldi.

Canlı yayında ekrana gelen bu olay Fenerbahçe taraftarlarından büyük tepki gördü. Yüzlerce taraftar sosyal medya aracılığıyla TRT'ye sert eleştirilerde bulundu.

ŞENOL GÖKA: "ÖZÜR DİLİYORUM"

Yaşanan talihsiz olay sonrası canlı yayına bağlanan TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe camiasından özür diledi.

Göka şunları söyledi: "Yaşanan bu durum, hiçbir TRT çalışanına maledilmemelidir. Gereken soruşturma yapılacak .Bunlar yayın sırasında oluyor ama hakaret söz konusu olduğu için tekrar tekrar özür diliyorum. Alkollü olduğunu da duydum."

Senol Göka'nın canlı yayında Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe'den özür dilemesinin ardından TRT, bir özür metni yayınladı.

[Haber görseli]

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Aziz Yıldırım