A+ A-

Erzurum ekibi Amedspor maçına ‘Şehmus Özer’ pankartı ile çıktı

Diyarbakır’da Amedspor’un konuk ettiği Büyükşehir Belediye Erzurumspor oyuncuları geçirdiği trafik kazası sonrası yaşamını yitiren Amedspor’un kaptanı Şehmus Özer anısına “Acınız, acımızdır. Başınız sağolsun” pankartı ile sahaya çıktı.
Yayınlanma tarihi: 16 Ocak 2017 Pazartesi, 09:58

Spor Toto 2. Lig’de haftanın karşılaşması olarak nitelendirilen ve gerginlik içinde geçmesi beklenen Amedspor – Büyükşehir Belediye Erzurumspor müsabakası Diyarbakır Seyrantepe Tesisleri’nde karşılaştı.

Diyarbakır’a lider olarak gelen BB Erzurum maçın henüz başında 4. dakikada Kemal ile 1-0 öne geçti ve ilk yarı böyle sonuçlandı.

Amdespor, 57. dakikasında penaltı ile Deniz Naki’den gelen gol ile beraberliği yakaladı.

Bu gol sonrası karşılaşma 1-1 eşitlikle sona erdi.

Amedspor bu sonuçla puanını 32’ye Erzurum ekibi ise 34’e yükseltti.

‘Şehmus Özer’ pankartı

Gazete Karınca'nın haberine göre; maç öncesi ortamı gerginleştirici mesajların aksine Erzurum ekibi sahaya dostane bir mesajla çıktı.

BB Erzurum futbolcuları başlama vuruşu öncesi sahaya, geçirdiği trafik kazası sonrası yaşamını yitiren Amedspor’un kaptanı Şehmus Özer anısına “Acınız, acımızdır. Başınız sağolsun” pankartı ile çıktı.

Amedspor’un kaptanı 36 yaşındaki Şehmus Özer, 20 Aralık 2016 tarihinde geçirdiği trafik kazasının ardından yaralı kurtulmuş ancak Özer, yaralı kurtulduktan sonra donarak yaşamını yitirmişti.

Cumhuriyet İMECESİ