Kapat
A+ A-

Fenerbahçe’nin adayları Gümüşdağ ve Dilmen

Sarı - Lacivertli Kulüp TFF’yi seçime taşımak için harekete geçti.
Yayınlanma tarihi: 17 Ocak 2017 Salı, 20:54

Fenerbahçe son yaşananlar üzerine TFF’yi seçime taşımak için harekete geçti. Başkan Aziz Yıldırım’ın şu anda kafasında iki aday var. Birisi Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ diğeri ise eski futbolcu Rıdvan Dilmen. Adanaspor maçının ardından Futbol Federasyonu’nu ve hakemleri hedef gösteren Yıldırım’ın “Operasyon yaparsak bundan sonra gelen temkinli davranır” sözü dikkat çekmişti. TFF Başkanı Yıldırım Demirören’i devirmek için diğer kulüp başkanlarına yaptığı bu çağrının ardından Aziz Yıldırım, düğmeye bastı. Daha önce de “Federasyondaki tüm Beşiktaşlılar gidecek” diyen Aziz Yıldırım, önümüzdeki günlerde Demirören’den memnun olmayan kulüp başkanlarıyla bir araya gelme kararı aldı. Aziz Yıldırım, organize edeceği buluşmada, TFF’nin olağanüstü genel kurula götürülmesi yönünde kulis yapacak. Federasyon başkanlığı için Yıldırım’ın aklında ise iki isim var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kayınbiraderinin damadı olan ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı’nı da yürüten M.Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ile Erdoğan’ın gayri resmi futbol danışmanı eski futbolcu Rıdvan Dilmen. Özellikle Gümüşdağ’ın bir süredir federasyon başkanlığı için nabız yokladığı aldığımız duyumlar arasında.

3 Temmuz şike operasyonunun adli emanette muhafaza edilen bazı kayıtların sosyal medyaya yayılması üzerine Fenerbahçe, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu ve İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği, videoların kaldırılmasına karar verdi. Ancak ses kayıtları bu kez de sosyal paylaşım sitesinden servis edildi. Yıldırım da bir kez daha suç duyurusunda bulundu.

Yıldırım’a 45 gün

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Fenerbahçe’ye 100 bin TL, Başkan Aziz Yıldırım’a ise kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin TL para cezası verdi. Yıldırım ayrıca Adanaspor maçında hakem syunma odası koridorundaki hakaret ve tehditleri nedeniyle PFDK’ye sevkedildi.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Aziz Yıldırım, Göksel Gümüşdağ, Rıdvan Dilmen, Yıldırım Demirören