A+ A-

"Grip olsalar benden bilecekler!"

Real Madrid'in yıldız stoperi Ramos, hakkındaki iddialara cevap verdi
Yayınlanma tarihi: 6 Haziran 2018 Çarşamba, 14:46

Şampiyonlar Ligi'nde Muhammed Salah'la girdiği pozisyonda Mısırlı yıldızın sakatlanmasına neden olan Sergio Ramos kendini savundu. İspanyol oyuncu, "İlk olarak Salah koluma girdi." derken; "Kalecinin bile sakatlanmasını bana bağladılar. Neredeyse Firmino grip olsaydı benden bileceklerdi." ifadelerini kullandı.
Real Madrid ile Liverpool'un oynadığı Şampiyonlar Ligi finaline damga vuran Muhammed Salah'ın sakatlığında, olayın içindeki isim Sergio Ramos'tan açıklama geldi. Aynı maçta hatalı iki gol giyen Liverpool kalesici Loris Karius'un da kendi darbesiyle sakatlandığı haberlerine tepki gösteren Ramos, "Roberto Firmino grip olsaydı onu da terim sahaya damladığı için benden bilecekler." dedi.

Salah'ın iğneğle ikinci yarı oynayabileceğini savunan Ramos, "Salah’la olan mücadelemde her şey çok abartıldı. İlk olarak Salah koluma girdi ve beni diğer tarafa düşürdü. O omzunu sakatlayınca benim judo hareketi yaptığım söylendi." diye konuştu.

Daha sonra Salah'la mesajlaştığını kaydeden Ramos, "Gayet iyiydi. İğneyle maçın ikinci yarısında oynayabilirdi. Maç içinde zaman zaman bazı sert hareketlerim oluyor; ancak olayın içinde ben olunca her şey daha da abartılıyor. Bunun nedenini bilmiyorum. Belki Madrid'de uzun yıllardır olmamdan ve uzun süredir kazanmamdan dolayı böyle yapıyorlar olabilir." ifadelerini kullandı

Cumhuriyet İMECESİ