Güçlü Türkiye için güçlü demokrasi şart

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç: ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller’ yetiştirmek boynumuzun borcudur.

Yayınlanma: 29.10.2016 - 06:07
Abone Ol google-news

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, “Cumhuriyet ve Cumhuriyetin taşıdığı değerler ve ilkelere, geçmişimizi olduğu gibi bugünümüzü ve geleceğimizi de borçluyuz” dedi.

Ömer Koç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili mesajında “Koç Topluluğu, kurucumuz merhum Vehbi Koç’un ‘Devletim ve ülkem var oldukça ben de varım. Demokrasi varsa, hepimiz varız’ felsefesiyle 90 yıldır faaliyetlerini sürdürmektedir” ifadesiyle başlayarak şu değerlendirmeyi yaptı:

İpotek koymayın

“Güçlü Türkiye için güçlü bir demokrasi ön şarttır. Bir ülkenin gelişmişlik seviyesi ve insanlarının refahı, o ülkedeki demokrasi kalitesine, insan haklarına ve hukukun üstünlüğüne birebir bağlıdır. Cumhuriyetimizin 100. yılına doğru ilerlerken dünyanın en güçlü ekonomileri arasına girme idealimizi yaşatmak için aklını ve vicdanını başkasına ipotek etmeyen, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle, ‘Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller’ yetiştirmek hepimizin boynunun borcudur. Çağdaşlaşma ancak bilimsel, akılcı ve istikrarlı bir eğitim sistemi ile mümkün olabilir. Bu çerçevede, Koç Topluluğu’nun ülkemize yaptığı ekonomik ve toplumsal katkılar her dönemde artarak devam edecektir.”


En Çok Okunan Haberler