Honaz'da yeni tarım sezonu için çalışmalar sürüyor

Honaz Belediyesi, tarımsal sulamada yaşanabilecek sorunların önüne geçmek için, üreticilerin talepleri doğrultusunda çalışmalar yapıyor.

21 Ocak 2020 Salı, 10:38

Honaz Belediyesi, üreticilerin yeni tarım sezonu öncesi sorunlarla karşılaşmaması için çalışmalarını sürdürüyor. Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek bu kapsamda su tevzi memurlarıyla bir araya geldi. Toplantı öncesinde ilçede bulunan su kanallarının temizliği, bakımı, yolların durumu, suyun kullanımı gibi konularda çalışmalar yapılırken, toplantıda birçok konu masaya yatırıldı. Sulama kanallarının temizliği ve bakımı üzerinde hassasiyetle durulurken yeni sezonda hiçbir üretecinin mağdur edilmemesi gerektiği belirtildi. 

Su tevzi memurlarıyla toplantı yapan Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, "Belediye olarak biz, üreticilerimizin en iyi şekilde kazanç sağlaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Su kanallarının temizliği, bakımı, yolların durumu, suyun kullanımı ve diğer birçok konuda en ufak bir sıkıntıya mahal bırakmayacak şekilde yeni sezona hazır olmalıyız. Su kanallarının temizliği ve bakımının ardından diğer konularda da hassasiyetle durulacak ve üreticilerimiz mağdur edilmeyecek. Üreticilerimize yeni sezonda hayırlı ve bereketli işler diliyorum’’ dedi.