"IŞİD Türk askerlerini yaktı" iddialarına hükümetin yanıtı interneti yavaşlatmak oldu

22 Aralık Perşembe gecesi "IŞİD, Türk askerleri Sefter Taş ve Fethi Şahin'i yaktı" iddiası sosyal medyada infial yarattı. Hükümet iddialarla ilgili hiçbir açıklama yapmadı, internet yavaşlatıldı. Sefter Taş'ın 15 ay, Fethi Şahin'in de dört aydır IŞİD canavarlarının elinde rehin olduğu biliniyordu.

Yayınlanma: 23.12.2016 - 11:08
Abone Ol google-news

Sosyal medya dün geceden bu yana "IŞİD canavarlarının ellerinde rehin tuttukları iki Türk askerini yaktıkları" iddiasıyla çalkalanıyor.

IŞİD'in yayınladığı öne sürülen video ve fotoğraflarda iki Türk askeri Sefter Taş ve Fethi Şahin’in yakıldıkları iddia ediliyor.

ARŞİV: IŞİD'in kaçırdığı 2 askerden haber var: Rakka'da cezaevine konuldular

Sefter Taş, 15 aydır IŞİD'in elinde rehin olarak tutuluyordu. Fethi Şahin'in de dört ay önce rehin alındığı ve Rakka'da Sefter Taş'ın yanına götürüldüğü biliniyordu.

DAVUTOĞLU'NA BÜYÜK TEPKİ

Türk askerlerinin yakıldığı iddiaları, sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu. Tepki çeken isimlerin en başında ise Başbakanlığı döneminde IŞİD militanları için "Birkaç öfkeli çocuk" değerlendirmesi yapan Ahmet Davutoğlu geliyordu.

İNTERNET YAVAŞLATILDI

İddialarla ilgili hükümet kanalından hiçbir açıklama yapılmazken, gece yarısından itibaren internetin yavaşlatıldığı gözlendi. Özellikle Facebook ve Twitter’e erişim sağlanamıyor.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan ilk açıklama

Genelkurmay Başkanlığı'nın, IŞİD'in rehin aldığı iki askeri yakarak öldürmesine ait olduğu iddia edilen video görüntülerini incelediği belirtildi.

BBC Türkçe'ye bilgi veren Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, dün akşam saatlerinde sosyal medyada paylaşılan görüntülerin gerçek olup olmadığına ilişkin bir tespit yapılmasının ardından bakanlıktan konuyla ilgili bir açıklama yapılacağını söyledi.

IŞİD'e ait olduğu söylenen sosyal medya hesaplarından dün akşam 19 dakikalık bir video yayımlandı.

IŞİD tarafından infaz edildiği iddia edilen askerin babası konuştu


DİSK Genel Başkanı Beko'dan 'Fırat Kalkanı Harekatı' açıklaması: Artık sesimizi yükseltmemiz gereki…


En Çok Okunan Haberler