IŞİD'e karakolda HDP'lilerin olduğu bilgisini kim verdi?

Diyarbakır Bağlar'da yaşanan patlama sonrasında 10 kişi şehit oldu. Valilik saldırının failini PKK olarak açıklayarak kamuoyuna yanlış bilgi verse de IŞİD saldırıyı üstlendi. Eski CHP Tunceli Mileltvekili Hüseyin Aygün, patlama ile ilgili tartışma yaratacak bir soru sordu. Serbest bırakılan HDP Diyarbakır milletvekili Ziya Pir ise Twitter'dan çok çarpıcı bir açıklama yaparak Diyarbakır'da saldırısının hedefinde HDP'li milletvekillerinin olduğunu söyledi.

Yayınlanma: 05.11.2016 - 12:33
Abone Ol google-news

<video:625878>

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün Bağlar ilçesindeki ek binası yakınlarında meydana gelen patlamada 10 can daha kaybedildi, yüzlerce kişi de yaralandı. Mahallede bulunan evler yaşanamaz hale geldi. Şimdi mahalledeki yurttaşlar göç etmeye başladı.

Kılıçdaroğlu'ndan Diyarbakır'daki patlamaya ilişkin açıklama

Valilikten yapılan ilk açıklamada saldırının PKK tarafından düzenlendiği bilgisi kamuoyuyla paylaşılmıştı. Ancak bu bilginin IŞİD'in saldırıyı üstlenmesi ile yanlış olduğu anlaşıldı.

Eski CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, patlamanın yaşandığı anda 40 HDP'linin Emniyet Müdürlüğü'nün Bağlar ilçesindeki ek binasında tutulduğunu iddia ederek, bu bilginin IŞİD tarafından nasıl bilindiğini, bilginin kimler tarafından verildiğini sordu.PİR: SALDIRI HDP'LİLERE YAPILDI


Saldırı hakkında en çarpıcı açıklama gözaltında olup ifadesi sonrası serbest bırakılan Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir'den geldi.

Ziya Pir saldırının hedefinin gözaltındaki HDP'liler ve eşbaşkanlar olduğunu iddia ederek Twitter'dan şöyle yazdı:

"IŞİD saldırıyı o karakolda hukuksuzca tutulan HDP'lilere yaptı. Çüngüş ilçe başkanı hayatını kaybetti. F. Yüksekdağ ve S.S. Önder kıl payı kurtuldu" "S. Demirtaş, N. Aydoğan, G. Yıldırım ve ben saldırıdan biraz önce çıkarılmıştık. Onlarca HDP ve DBP'li ise 26 gündür orada gözaltında"Diyarbakır'da patlama... Dehşetin fotoğrafları

 


En Çok Okunan Haberler