İstanbul'u yağmur, Ankara'yı dolu vurdu

İstanbul'da gece başlayan sağanak yağmur, kentte gün boyunca etkili olurken yağışların devam edeceği bildirildi. Başkent genelinde ise etkili olan dolu yağışı, hayatı olumsuz etkiledi.

06 Haziran 2010 Pazar, 14:25

İstanbul'da şiddetli yağmur yaşamı olumsuz etkiledi. Yağmurdan kaçan yurttaşlar, saçak altlarına sığındı.Şemsiye tedbiri almadan yürümekte ısrar edenler sırılsıklam oldu. Görev başındaki polisler bile şiddetli yağmurda otobüslerine sığındı.

İstanbul'da trafikte ciddi bir aksama yaşanmazken, yağmur nedeniyle otoyollarda sürücüler dikkatliydi. Yağmurun bu gece ve yarın da kentte etkili olması bekleniyor.

 

Feribot seferleri iptal

Marmara Bölgesi'ndeki olumsuz hava koşulları nedeniyle Bandırma-Yenikapı feribot seferi iptal edildi.
İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş'den alınan bilgiye göre, hava muhalefeti nedeniyle saat 21.30'daki Bandırma-Yenikapı hızlı feribot seferi yapılamayacak.

 

Ankara'ya dolu yağdı

Ankara genelinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi.  Kent genelinde etkili olan yağışlar, Mamak, Batıkent, Yenimahalle ve Etlik'te yoğun olarak gerçekleşti.

İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan edinilen bilgiye göre, ceviz büyüklüğünde düşen dolu nedeniyle de bazı yerleri su bastı. Kendilerine gelen ihbarları değerlendiren ekipler, Mamak, Altındağ ve Çankaya'daki bazı semtlerde su baskınına uğrayan ev ve iş yerlerine müdahalede bulundu. Yetkililer, alt katta oturan yurttaşları evlerini boşaltmaları yönünde de uyardı.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ise yağışların gece saatlerine kadar aralıklarla etkili olacağını bildirdi. Yetkililer, yurttaşların Ankara'da bu akşam ve yarın sabah da etkili olması beklenen kuvvetli yağış nedeniyle dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.