İşte 3 çarpıcı örnekle OHAL yargısı

KHK’lerle yönetilen Türkiye’de evrensel hukuk kuralları tamamen devre dışı bırakıldı.

Yayınlanma: 27.12.2017 - 23:16
Abone Ol google-news

KHK’lerle yönetilen Türkiye’de evrensel hukuk kuralları tamamen devre dışı bırakıldı. İşte OHAL yargısına 3 çarpıcı örnek:

1-YARGIYA KHK’Lİ AYAR - OZAN ÇEPNİ

İlahiyat mezunlarının din öğretmeni olmasına karşı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği mezunu bir adayın "adaletsizlik" gerekçesiyle açtığı davada Danıştay, yürütmeyi durdurma kararı verdi. İktidar son KHK ile mahkeme kararını hiçe sayarak İlahiyat mezunlarının öğretmenliğini onayladı. Danıştay bu konuda yeni bir karar vermeyeceğini açıkladı.

Yargıya KHK’li ayar

 

2- DANIŞTAY’A ‘SAĞLIK’ KIYAĞI -  SİBEL BAHÇTEPE

KHK'den Danıştay başkanı, Danıştay başsavcısı, başkanvekilleri, daire başkanları ile bunların emeklileri ve bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerinin sağlık giderlerinin Türkiye Büyük Millet Meclis üyelerinin tabi oldukları hükümler ve esaslar çerçevesinde Danıştay bütçesinden ödenmesi çıktı.

Danıştay’a ‘sağlık’ kıyağı

 

3- FETÖ'CÜNÜN CEZA İNTİKAMI - ALİCAN ULUDAĞ

Düzce'de bir işadamı savcılığa başvurup FETÖ itirafçısı oldu. Önce kimlerle bağlantılı olduğunu anlatan işadamı, ifadesine şirketine ceza kesen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde çalışan mimarı da ekleyerek mimar Alev Şahin'in PKK'li olduğunu iddia etti. Hakkında hiçbir soruşturma olmayan Şahin şikayetten sonra KHK ile işinden atıldı.

İtirafçının intikamı


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler