Komşu: Erdoğan hükümeti hesap vermeli

Yunanistan'daki iktidar partisi Syriza, Ankara'daki bombalı saldırıyı protesto etmek için halkı Meclis binasının önünde bulunan Sintagma meydanına çağırdı. Syriza Partisi Merkez Komisyonu, “Erdoğan hükümeti Türkiye ve civarındaki bölgelerde demokrasiye ve barışa karşı düzenlenen devamlı saldırılar konusunda hesap vermelidir" şeklinde açıklama yaptı. Yandaşlar bu habere sansür uyguladılar.

Yayınlanma: 10.10.2015 - 19:44
Abone Ol google-news

Yunanistan’da Syriza Partisi Merkez Komisyonu’nun bugün düzenlediği toplantının açılışında Ankara’da barış yürüyüşü öncesinde düzenlenen bombalı saldırıda hayatlarını kaybedenler için bir dakika saygı duruşunda bulunuldu. Syriza Partisi Merkez Komisyonu saygı duruşu sonrası şu açıklamayı yaptı:

“ERDOĞAN HÜKÜMETİ HESAP VERMELİ”

“Erdoğan hükümeti Türkiye ve civarındaki bölgelerde demokrasiye ve barışa karşı düzenlenen devamlı saldırılar konusunda hesap vermelidir. Etrafımızda hüküm süren terör rejimine tek cevap, demokrasinin ve barışın galip gelmesi için mücadeleye devam etmektir. Herkesi bugün saat 18.00’de Sintagma Meydanı’nda düzenlenecek protesto gösterisine çağırıyoruz.”

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı da yaptığı açıklamada, Ankara’da yaşanan terör saldırısını, “Bu sabah Ankara’da meydana gelen ve çok sayıda kişinin ölmesine sebep olan terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Masum kurbanların ailelerine başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz” sözleriyle kınadı.

Aynı zamanda Yunanistan Komünist Partisi KKE ve ana muhalefet partisi Nea Dimokratia, yaptıkları açıklamalarla barışa karşı yapılan saldırıyı şiddetle kınadı.

BAZI MEDYA GRUPLARI SYRİZA HABERİNİ DEĞİŞTİRDİ, BAZILARI İSE HİÇ GÖRMEDİ

Yunanistan'daki iktidar partisi Syriza'nın Merkez Komisyonu’nun Ankara'daki saldırıda hayatını kaybedenler için gerçekleştirilen saygı duruşu sonrasında açıklaması yandaş medya tarafından sansüre uğratıldı.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler