Kapat
A+ A-

Zorlu’da caz vakti

Blues, elektronik, etnik, funk, indie, klasik, pop ve rock müziğin harmanlandığı festival 12 Mayıs’a kadar sürecek.
Yayınlanma tarihi: 3 Mayıs 2017 Çarşamba, 04:42

[Haber görseli]

Bu yıl ilk kez düzenlenen Zorlu PSM Caz Festivali bugün başlıyor. Blues, elektronik, etnik, funk, indie, klasik, pop ve rock müziğin harmanlandığı festival 12 Mayıs’a kadar sürecek.

İstanbul’un yeni festivallerine eklenen Zorlu PSM Caz Festivali 10 gün boyunca müzikseverlere geniş bir yelpazede seslenmeye hazırlanıyor. Cazın çeşitli alt türleri kadar rock, pop ve klasik müziğe de yer veren festivalde müzikseverleri renkli konserler bekliyor. İlk gün Michel Camilo & Tomatito ve Gaye Su Akyol konserleriyle perde açacak festivalde Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu, Brazzaville, Okay temiz Oriental Wind, Beth Hart, Chick Korea Trio with Brian Blade & Eddie Gomez ve Stephen Micus gibi dünyaca ünlü müzisyen ve topluluklar sahne alacak.

‘Sessiz Parti’...

Festivalde ayrıca atölyeler, plak pazarı ve konsept partiler gibi çeşitli yan etkinlikler de müzikseverlerle buluşacak. 6 Mayıs’ta “Beden Perküsyonu Atölyesi” saat 14.00’te, “Swing Atölyesi” ise saat 16.00’da yapılacak. Zorlu PSM’de düzenlenen festivallerde Ana Fuaye’de yerini alan Plak Pazarı, Zorlu PSM Caz Festivali’nde de Kontraplak, Opus3a, Outro Music Store, Monoplak ve Deform Music’in katılımıyla 6 Mayıs’ta gün boyu devam edecek. Murat Meriç ve Derya Bengi’nin katılımıyla düzenlenecek “Türkiye’de Cazın Altın Yılları” paneli de 9 Mayıs saat 20.00’de Amfi’de yapılacak. Zorlu PSM Caz Festivali’nin kapanışı ise 12 Mayıs saat 22.00’de deephouse ve techhouse setleriyle tanınan Ece Özel ile Bir Baba Indie’nin kurucularından Cihad Satıroğlu’nun sahnede olacağı “Sessiz Parti”yle yapılacak.

Cumhuriyet İMECESİ