Kapat
A+ A-

Zeytinli Rock Festivali için geri sayım başladı

Geçtiğimiz yıl 75 sanatçı ve 150 binden fazla müzikseveri ağırlayarak Türkiye müzik tarihine damga vuran Zeytinli Rock Festivali için geri sayım başladı. 35 sanatçı ve grubun katılacağı festival, 23 - 27 Ağustos tarihlerinde her zamanki yerinde gerçekleşecek.
Yayınlanma tarihi: 10 Ağustos 2017 Perşembe, 17:02


[Haber görseli]Türkiye’nin en büyük yerli festivali Zeyinti’ye az kaldı… Rock müzik tarihimizin kraliçesi Şebnem Ferah, sahnedeki muhteşem performansı ile gençlerin büyük sevgi ve ilgisini kazanan, Selda Bağcan ve Boom Pam, bu yıl kariyerlerinin 30. yılını kutlayan ve özel konukları ile performans sergileyecek olan Pentagram, yakında yayınlanacak yepyeni single’ı öncesinde bu yıl ilk kez Zeytinli festivalinde ağırlayacağımız Mabel Matiz, rock müziğin mihenk taşı gruplarından Mavisakal, sahne performansları dillere destan Teoman, popüler rock müziğin son yıllarına damgasını vuran Mor ve Ötesi, maNga ve Athena ve daha birçok isim Zeytinli Rock Festivali’nde olacak.

KAPANIŞI BULUTSUZLUK ÖZLEMİ YAPACAK

Zeytinli Festivali’nin Pentagram konseriyle kapanması geleneğine bu sene ara veriliyor. Pentagram Milyon Yapım’ın ricası üzerine sırasını Bulutsuzluk Özlemi’ne bırakıyor. Zeytinli Rock Festivali’nin bu yıl Yüzdeyüz Müzik Sahnesi’nde de Deniz Tekin, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Neyse, Yok Öyle Kararlı Şeyler, Sena Şener, Ezgi Aktan, Cihan Mürtezaoğlu, Gökcan Sanlıman gibi isimler sahne alacak.

İŞTE, FESTİVALE KATILACAK 35 SANATÇI

5 gün boyunca sadece ana sahnede 35 sanatçı ve grubu ağırlayacak olan, yılın en önemli müzik olayında sahne alması kesinleşen isimler şöyle sıralanıyor:

23 Ağustos Çarşamba
Mor ve Ötesi
Feridun Düzağaç
Moğollar
Pilli Bebek
Yeni Türkü
İskender Paydaş
What da Funk

24 Ağustos Perşembe
Teoman
maNga
Seksendört
Flört
Tuna Kiremitçi
Niyazi Koyuncu
Set

25 Ağustos Cuma
Athena
Selda Bağcan & Boom Pam
Ceylan Ertem
Pinhani
Adamlar
Pera
Çamur

26 Ağustos Cumartesi
Şebnem Ferah
Hayko Cepkin
Mabel Matiz
Umut Kuzey
Melis Danişmend
Sattas
TNK

27 Ağustos Pazar
Bulutsuzluk Özlemi
Pentagram
Mavisakal
Kurban
Kurtalan Ekspres
Baba Zula
Yedinci Ev

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Feridun Düzağaç