Kapat
A+ A-

Biret ve öğrencileri Ayvalık’ta büyüledi

Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AİMA), dünyaca ünlü Türk piyanist İdil Biret tarafından verilen ve 9 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen piyano ‘masterclass’ı, konserle tamamlandı.
Yayınlanma tarihi: 6 Eylül 2018 Perşembe, 05:24

[Haber görseli]Piyanist İdil Biret

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde faaliyet gösteren Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AİMA), dünyaca ünlü Türk piyanist İdil Biret tarafından verilen ve 9 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen piyano ‘masterclass’ı, konserle tamamlandı. Ayvalık Belediyesi’ne ait Alibey Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konsere sanatseverlerin ilgisi yoğun oldu. Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AİMA) bünyesinde; 11 yıldan bu yana Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerin konservatuvar bölümü öğrencilerine yönelik akademik eğitimler veren Biret, 9 öğrencisiyle “masterclass” (ustalık sınıfı dersleri) programı kapsamında konser verdi.

İki bölümden oluşan konserin finalinde bu kez İdil Biret sahneye geldi. Konserin ardından AİMA Başkanı Prof. Filiz Ali ile öğrencileri tarafından çiçeklerin takdim edildiği ünlü piyanist, albümlerini ve kitaplarını hayranları için imzaladı.

Cumhuriyet İMECESİ