Kapat
A+ A-

İdil Biret'ten anlamlı konser

‘Her Nota Bir Umut’ projesi kapsamında, hasta çocuklarının tanı ve tedavisi için şehir dışından gelen yardıma muhtaç ailelere özel, dünyaca ünlü piyanist İdil Biret tarafından yardım konseri düzenlenecek.
Yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2018 Perşembe, 04:12

İzmir’de hayata geçirilen “Her Nota Bir Umut” projesi kapsamında, hasta çocuklarının tanı ve tedavisi için şehir dışından gelen yardıma muhtaç ailelere özel, dünyaca ünlü piyanist İdil Biret tarafından yardım konseri düzenlenecek.

Dünyaca ünlü piyanist İdil Biret 3 Kasım’da, İzmir’deki Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde vereceği konserle, kanserle mücadele eden çocuklara destek olacak.

İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği’nin ev sahipliğinde İzmir’de ikamet eden hasta çocuklar ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkolojisi Servisi ve Kemik İliği Nakli Merkezi yararına düzenlenecek konser, Karşıyaka Belediyesi, Tüm Yerel-Sen Sendikaları ve çok sayıda kurumun sponsorluğunda sanatseverleri buluşturacak. Konserden elde edilecek gelirle Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi’ne solunum cihazı alınacak

Cumhuriyet İMECESİ