Kapat
A+ A-

Ataol Behramoğlu'ndan Sıla'ya: Yaşadıklarımızın şarkısını birlikte söyleyeceğiz

Sıla, sevgilisi Ahmet Kural'dan şiddet gördüğünü belirterek sosyal medya hesabından Ataol Behramoğlu'nun sözlerini paylaşmıştı. Behramoğlu, Sıla ile ilgili açıklama yaptı.
Yayınlanma tarihi: 2 Kasım 2018 Cuma, 16:47

[Haber görseli]

Sevgilisi Ahmet Kural'dan şiddet gördüğü iddiasıyla şikayetçi olan Sıla, Instagram hesabından yazarımız Ataol Behramoğlu'nun 'Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var' dizesini paylaşıp, açıklama yaptı.

Behramoğlu da bugün sosyal medya aracılığıyla bir mesaj yayınladı. "Sıla bir kez daha özgür bir kimlik, seçkin bir kişilik olduğunu kanıtladı. O, bu ülkenin bütün özgür ruhlu kadınları gibi 'sılasını' özlüyor" yazan Behramoğlu, Sıla'ya "Yaşadıklarımızın şarkısını birlikte söyleyeceğiz" dedi. İşte, Behramoğlu'nun o paylaşımı:

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor. Galiba en doğrusu konuya direkt girmek.Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok!

Sıla (@silagencoglu)'in paylaştığı bir gönderi (1 Kas, 2018, 7:14öö PDT)

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ataol Behramoğlu, Ahmet Kural