‘Tatlı kaçık' kadıköy'de

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, John Patrick’in yazdığı, Ahmet Levendoğlu ve Hasan Levendoğlu’nun çevirdiği, Naşit Özcan’ın yönettiği “Tatlı Kaçık” adlı oyunu seyirciyle buluşturuyor. Oyun, bugün saat 20.30’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde ilk gösterimini yapıyor.

cumhuriyet.com.tr
11 Aralık 2018 Salı, 23:25

Müziğini Orçun Tekelioğlu’nun, dramaturgisini Hande Ören’in, sahne-kostüm tasarımını Eylül Gürcan’ın yaptığı oyunda Ayşe Kökçü, Çağlar Polat, Eylül Soğukçay, İbrahim Can, Mehmet Soner Dinç, Mert Aykul rol alıyor. Oyunun konusu kısaca şöyle, Mr. Tanner ile paylaştığı evinde, çöp toplayarak yaşayan, çevresindeki her şeye sonsuz bir sevgi ve şefkatle bağlı Opal’in kendi halindeki yaşamı üç davetsiz misafirin gelişi ile umulmadık şekilde değişir.

Sol, Gloria ve Brad kendi hesaplarının peşinde Opal’in huzur dolu yaşamına giriverirler. Kendi kendine yetmeyi becerse de yalnızlıktan mustarip Opal, onları hayatına almak konusunda en ufak bir tereddüt bile duymaz ancak sonsuz bir iyi niyetle evinin kapılarını açtığı misafirleri sevgilerini paylaşmak konusunda Opal kadar istekli değildirler. Oyun, 15-19-22 Aralık’ta Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde sahnelenecek.