91. Oscar Ödülü adayları yarın açıklanıyor

Kumail Nanjiani ve Ellis Ross sunacak.
Yayınlanma tarihi: 21 Ocak 2019 Pazartesi, 06:54

[Haber görseli]

Bu yıl 91. kez verilecek olan Oscar ödülleri için adayları kimlerin açıklayacağı belli oldu. Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, sosyal medya üzerinden takipçileri için yaptığı bir paylaşımla adayları kimlerin açıklayacağını duyurdu.

Yarın Oscar adaylarını açıklayacak sunucular, The Big Sick, Başımıza Gelenler, Silikon Vadisi gibi yapımların oyuncusu Kumail Nanjiani ile Girlfriends, Black-ish, Reed Between Lines gibi dizilerin yıldızı Trace Ellie Ross olacak.

Akademi’nin sosyal medyadaki duyurusunun ardından Kumail Nanjiani ve Trace Ellis Ross da Akademi’nin bu kararından dolayı onore olduklarını ve çok heyecanlandıklarını ifade etti.
Öte yandan 24 Şubat’ta yapılacak olan 2019 Oscar Ödül Töreni için hâlâ bir sunucu ismi açıklanmadı. Kevin Hart’ın, adı açıklandıktan sonra eski homofobik yorumları nedeniyle eleştiri alması ve bu eleştiriler üzerine sunuculuktan vazgeçmesiyle Oscar töreni sunucusuz kalmıştı. Akademi’ye öneri olarak Avengers ekibinin töreni sunması, seyirciler arasından rastgele ve doğaçlama bir şekilde sunucular seçilmesi gibi fikirler sunulmuştu. Ancak Akademi henüz bunların hiçbirine yanıt vermedi.

A+ A-