İsteksizlik istifa getirdi

Bu yıl 9’uncususu düzenlenecek olan Malatya Uluslararası Film Festivali’nin yapılıp yapılmayacağı belirsiz. Durum, 2017’den bu yana festivalin direktörlüğünü yürüten Suat Köçer’in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla açığa çıktı.
Yayınlanma tarihi: 11 Ağustos 2019 Pazar, 01:35

[Haber görseli] Köçer’in cuma akşamüstü saatlerinde yaptığı paylaşım şu şekildeydi: “Bu yıl 9’uncusunun yapılması için insanüstü bir çaba sarfettiğim Malatya Uluslararası Film Festivali çalışmaları, yeni yönetimle oluşan isteksizlik, sistemsizlik ve belirsizlik sebebiyle bir türlü başlayamadı. Sorunların çözümüne dair umudumun da kalmaması sebebiyle, 2 yıl sürdürdüğüm direktörlük görevinden çekildiğimi ifade ediyor, bu süreçte birlikte ter döktüğümüz ekibime ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Etkinlik iptal edildiği takdirde ilki 2010 yılında düzenlenen festivalde yaşanan ilk skandal olmayacak bu. Hatırlanacağı üzre 2016 yılında da festival iptal edilmiş, sonrasında etkinliğin yönetim kadrosu değişmişti. O dönem Malatya Valiliği tarafından düzenlenen festivalin, vali yardımcılarının açığa alınması nedeniyle iptal edildiği iddia edilmişti. İptalden kısa bir süre önce “FETÖ” soruşturması kapsamında Malatya Vali Yardımcısı Ömer Dağdeviren ve Bülent Güven açığa alınmıştı. Öte yandan bu yıl Malatya Belediyesi’nin anıldığı ve içinde iptal geçen bir başka etkinlik haberi de geçen günlerde gündeme düşen Selçuk Balcı konseri olmuştu. Türk halk müziği sanatçısının konserinin yerel seçimler sürecinde yaptığı “Her şey güzel olacak” paylaşımı sebebiyle iptal edildiği iddia edilmişti.

A+ A-