Altın Koza onur ve emek ödülleri açıklandı

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 23-29 Eylül arasında yapılacak olan 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde verilecek onur ve emek ödüllerinin sahipleri açıklandı. Festival kapsamında düzenlenecek törenlerde “Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri” oyuncu ve müzisyen Zuhal Olcay ile yönetmen, yazar, senarist, besteci Zülfü Livaneli’ye veriliyor.
Yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma, 01:37

[Haber görseli]

İki usta isme ödülleri, 28 Eylül akşamı yapılacak Altın Koza Ödül Töreni’nde takdim edilecek. Festivalde bu yıl ilk kez düzenlenen “Orhan Kemal Emek Ödülleri” ise görüntü yönetmeni Erdoğan Engin ve makyaj sanatçısı Derya Ergün’e verilecek. “Orhan Kemal Emek Ödülleri”, 23 Eylül akşamı düzenlenecek açılış toplantısında sahiplerine
takdim edilecek. Festivalde bu yıl filmler; Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması ve Adana Kısa Film Yarışması olmak üzere toplam 4 kategoride yarışacak. Yarışma kategorisi dışında Uluslararası Uzun Metraj Film gösterimleri de yapılacak.
Altın Koza Ödülleri ise 28 Eylül Cumartesi gecesi düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Zülfü Livaneli, Zuhal Olcay, Orhan Kemal