Spirit Ödülleri sahiplerini buldu: Bağımsızların kralı ‘Ay Işığı’ filmi oldu

Oscar töreninin arefesinde, küçük bütçeli bağımsız filmlere verilen Spirit Ödülleri sahiplerini buldu. Kaliforniya’nın Santa Monica kentinde düzenlenen ödül törenine yönetmen Barry Jenkins’in “Moonlight” adlı yapımı damga vurdu.
Yayınlanma tarihi: 26 Şubat 2017 Pazar, 20:28

Bağımsız sinemanın en önemli ödülleri sayılan Independent Spirit Ödülleri sahiplerini buldu. Yılın dikkat çeken filmi ‘Ay Işığı’ toplam 6 ödül aldı. Bağımsız sinemanın en prestijli ödülleri olan ve bu yıl 32. kez verilen Independent Spirit Awards (Bağımsız Ruh Ödülleri) Los Angeles’da düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.

Gecede En İyi Film Ödülü yılın en çok övgü toplayan bağımsız yapımlarından “Moonlight - Ay Işığı”na verildi. “Moonlight” ayrıca En İyi Yönetmen (Barry Jenkins), En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu ve Robert Altman özel ödülleri nin de sahibi oldu. Bu yılki Oscar ödüllerinde de öne çıkan birçok bağımsız filmin yarıştığı gecede En İyi Erkek Oyuncu Ödülü “Manchester by the Sea - Yaşamın Kıyısında” ile Casey Affleck’in olurken, En İyi Kadın Ödülü’nü yine Oscar’da da iddialı olan Isa belle Huppert (“Elle - O Kadın”) aldı. En İyi Yardımcı Erkekek Oyuncu ödülünü “Hell or High Water”daki performansıyla Tanner Howard alırken, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü “Other People” adlı filmdeki oyunuyla Molly Shannon’a gitti. En İyi İlk Film ve En İyi İlk Senaryo ödülleri ise geçen yılın en çarpıcı korku filmlerinden “The Witch”in oldu. “Toni Erdmann”ın En İyi Uluslararası Film Ödülü’nü alarak şaşırtmadığı gecede En İyi Belgesel Ödülü “O.J.: Made in America” adlı yapıma verildi ki her iki film de Oscar için favori gösterilenlerdendi.

A+ A-