Kapat
A+ A-

İstanbul'da açık hava film festivali başlıyor

UNIQ İstanbul ve Başka Sinema işbirliği ile düzenlenecek Uniq Açık Hava Film Festivali, sinemaseverleri yaz boyunca haftanın üç günü seçkin filmlerle buluşturacak.
DHA
Yayınlanma tarihi: 10 Mayıs 2017 Çarşamba, 15:31

[Haber görseli]

UNIQ Açık Hava Sahnesi’nde gerçekleştirilecek festival, bu yılın en çok konuşulan filmlerinden “La La Land” ile 1 Haziran’da başlayacak, ölümünün birinci yıl dönümünde Tarık Akan’ın anısına gösterilecek "Sürü" ile 16 Eylül’de kapanacak.

Başka Sinema’nın hazırladığı program, kısa filmlerden animasyona, komediden korku sinemasına, belgesellerden fantastik filmlere oldukça zengin bir seçki sunuyor. Cannes, Berlin, Venedik gibi saygın festivallerden ödülle dönmüş, Oscar kazanmış ya da aday olmuş yabancı filmler, Türkiye’de son bir yılda yapılmış en önemli bağımsız sinema örnekleri, Pedro Almodovar, Ken Loach, Jim Jarmusch, Asghar Farhadi, Reha Erdem, François Ozon, Oliver Stone, Yeşim Ustaoğlu, Pablo Larrain gibi dünyaca ünlü yönetmenlerin son filmleri, dünya sinemasının yeni yıldızları olmaya aday genç yönetmenlerin yapıtları UNIQ Açık Hava Film Festivali kapsamında yaz boyunca Salı, Perşembe ve Pazar akşamları hava karardıktan sonra UNIQ Açık Hava Sahnesi’nde izleyicilerle buluşacak. Festival kapsamında bazı filmlerin oyuncuları ve yönetmenleri de gösterimler sırasında sinemaseverlerle bir araya gelecek.

Uniq Açık Hava Film Festivali'nde Haziran ayında gösterilecek filmlerin programı şöyle:

1 Haziran Perşembe
LA LA LAND

4 Haziran Pazar
JULIETA

6 Haziran Salı
JACKIE

8 Haziran Perşembe
KISA FİLM GECESİ

11 Haziran Pazar
MOONLIGHT

13 Haziran Salı
PRINCESS MONONOKE

15 Haziran Perşembe
ELLE

18 Haziran Pazar
1) MY LIFE AS A ZUCCHINI
2)THE RED TURTLE

20 Haziran Salı
CAPTAIN FANTASTIC

22 Haziran Perşembe
PATERSON

25 Haziran Pazar
I, DANIEL BLAKE

27 Haziran Salı
DESIERTO

29 Haziran Perşembe
ALBÜM

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Tarık Akan