A+ A-

Kitap Günleri’nde son iki gün

9. Kadıköy Kitap Günleri pazar günü sona eriyor. Haydarpaşa Garı’ndaki etkinliğin son iki günkü programından öne çıkanları sizin için derledik.
Yayınlanma tarihi: 09 Haziran 2017 Cuma, 21:25

[Haber görseli]

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, büyük ilgi gören Haydarpaşa Kitap Günleri’nin kapanış haftasına tüm İstanbulluları davet etti. Nuhoğlu, “Kentimizin kültür bölgesi Kadıköy’deki bu etkinliğe tüm İstanbulluları bekliyoruz. Kitap sevgisinin üst noktaya çıkmasına katkı sağlayan tüm katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

Özgürlük için söz ver!

Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS), “Özgürlük İçin Söz Ver!” eylemlerini Haydarpaşa’da, Kadıköy Kitap Günleri’nde sürdürüyor. TYS tutuklu gazetecilere yazarlara, akademisyenlere dikkat çekmek için başlattığı eylemlerinde bu kez de “Karanlık karanlık diye yakınacağına bir mum da sen yak” diyerek bugün saat 21.00’de “özgürlük mumları” yakacak. 4. perondaki TYS standında 20.30’da buluşacak yazarlar, Haydarpaşa Garı’nın önünde özgürlük şiirleri okuyacak, özgürlük için sözleşecek. “Özgürlük Posta Kutusu”na “özgürlük mektupları” atacak.

Hafta sonu ayrıca Türkan Şoray, Mirgün Cabas, Yılmaz Özdil, Hamdi Koç, Üstüngel Arı, Meltem Vural, Murat Menteş gibi isimlerin imza günleri de olacak.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Yılmaz Özdil, Türkan Şoray