A+ A-

Bodrum’da sıra sinemanın

Bodrum’da düzenlenen 7’nci Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda sinema sektörüne emek veren sanatçı ve sektör çalışanlarına emek ödülleri verildi.
Yayınlanma tarihi: 24 Eylül 2017 Pazar, 02:12

[Haber görseli]

Gecede ödül alan Eşref Kolçak, “Antalya Film Festivali iptal edildi. Lütfen Türk sinemasının değil, dünya sinemasının film festivalini Bodrum’da yapın” diyerek tavsiyede bulundu. Bodrum Trafo Hakan Aykan Kültür Merkezi’nde düzenlenen Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) Ödül Töreni’nde konuşan SİSAY Başkanı Cenk Sezgin, Bodrum’un dostluk, doğa pek çok cevheri ve güzelliği bulunduğunu anlatırken şöyle dedi: “Bodrum’da kültür ve sanata büyük ilgisi, sevgisi olan bizler de bu küçücük imânlarımızla küçücük boyumuzla bir kıvılcım çaktık. Bir anda öyle bir parlayıverdi ki bu kıvılcım şu anda alev alev yanıyoruz.”

Ödüller sahibini buldu

Taner Birsel’e, SİSAY Yaşam Boyu Onur Ödülü Türkan Şoray’a, Emek Ödülleri Deniz Göçer, Tarık Ünlüoğlu, Eşref Kolçak, Yılmaz Gruda’ya, Büyük Onur Ödülü ise Osman Sınav’a verildi. Sİ- SAY Medya Özel Ödülü ise NTV Gece Gündüz Programı ile Gülay Afşar’a verildi. Ayrıca haftanın düzenlenmesine destek veren sponsor firmalara da teşekkür plaketi verildi. ‘Festivalleri burada yapın’ Emek Ödülü alan Eşref Kolçak, böyle güzel bir organizasyon yapıldığı için emeği geçenlere teşekkür ederken şöyle dedi: “Antalya Film Festivali iptal edildi. Lütfen Türk sinemasının değil, dünya sinemasının film festivalini Bodrum’da yapın. Bana fazla güvenmeyin, ben bir daha bu kadar yaşamam ona göre. Harikulade güzel bir şey olur. Çünkü Bodrum buna çok daha layık. Antalya Film Festivali iptal edilmiş, ben memnun oldum iptal edildiğine. Çünkü Türk sinemasına hiçbir zaman gereken ilgiyi göstermediler. Dünya Film Festivali’ni lütfen Bodrum’da yapın, ben bir daha görür müyüm görmez miyim bilmiyorum ama lütfen bunu yapın.” Bodrum Türk Filmleri Haftası 24 Eylül’de sona erecek.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Türkan Şoray