Kapat
A+ A-

Her çocuğa bir enstrüman

Barış İçin Müzik Vakfı'nın 'Genç Luthier Ustaları' projesi başladı
Yayınlanma tarihi: 05 Aralık 2017 Salı, 21:56

[Haber görseli]

Sosyo-ekonomik olanakları kısıtlı çocuk ve gençlere ücretsiz müzik eğitimi olanağı sağlamak amacıyla 2005 yılından bu yana Fatih’in Edirnekapı semtindeki merkezinin yanı sıra Adalar, Bursa ve İzmir’de çalışmalarını sürdüren Barış için Müzik Vakfı, 2017 sonbaharında, Société Générale Dayanışma Vakfı’nın desteğiyle “Genç Lüthier Ustaları” projesini başlattı.

Bir yıl sürecek olan “Genç Lüthier Ustaları” projesi kapsamında, vakfın Edirnekapı’daki merkezinde kurulan atölyede enstrüman bakımı, onarımı ve yapım çalışmalarının yanı sıra uzmanların katılımıyla eğitim programları da gerçekleştirilecek. Proje süresince gençler, enstrüman yapım sanatının inceliklerine ve bu sürecin zorluklarına tanıklık edecekler.

“Genç Lüthier Ustaları” projesi kapsamında bu yıl üretilecek Amati model bir viyola, Barış İçin Müzik Orkestraları’nın 23 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştireceği Çocuk ve Gençlik konserinde de kullanılacak. Barış İçin Müzik ailesinin bu alandaki hayallerinin arasında, proje kapsamında yetişecek genç lüthier ustalarının yerel ve uluslararası müzik çevrelerine deneyimlerini aktarması ve ileride dünyaca ünlü sanatçı ve orkestraların tercih ettiği bir enstrüman markası haline gelebilmek var. Barış için Müzik ile ilgili daha fazla bilgi için www.barisicinmuzik.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer