Kapat
A+ A-

Sanatta bu hafta

Sanatta bu hafta: “Berlin Zamanı” çarşamba günü saat 20.30’da Toy İstanbul’da. Ceren Ercan’ın yazdığı, Frank Heuel’in yönettiği oyunda Ezgi Çelik, Tuğçe Altuğ ve Kutay Kunt yer alıyor. Oyun, yolunu arayan üç gencin hikâyesini anlatıyor.
Yayınlanma tarihi: 08 Nisan 2018 Pazar, 20:38

[Haber görseli]

 

TİYATRO

İSTANBUL

  • İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Cevahir Salon 1’de “Narnia Günlükleri” cumartesi 19.00, pazar ise 14.00’te. Cevahir Salon 2’de “İkinci Bölüm” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de. Küçük Sahne’de “Fatima’nın Erkekleri” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar ise 15.00’te. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Medea Kali” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi ise 15.00’te. Küçükçekmece Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar ise 15.00’te. Üsküdar Stüdyo Sahnesi’nde “Alyoşa” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 18.00, cumartesi 20.00, pazar ise 15.00’te. 
  • İstanbul Şehir Tiyatroları’nda Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde “Geç Kalanlar” çarşamba ve cumartesi 15.00 ile 20.30, perşembe ve cuma ise 20.30’da. Gaziosmanpaşa Sahnesi’nde “Kahvede Şenlik Var” perşembe ile cuma 20.30, cumartesi ise 15.00 ve 20.30’da. Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Cibali Karakolu” çarşamba ve cumartesi 15.00 ile 20.30, perşembe ve cuma ise 20.30’da. Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde “Matruşka” çarşamba ve cumartesi 15.00 ile 20.30, perşembe ve cuma ise 20.30’da. Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde “Komik-i Şehir Naşit Bey” perşembe ile cuma 20.30, cumartesi ise 15.00 ve 20.30’da. Ümraniye Sahnesi’nde “Nora - Bir Bebek Evi” perşembe ile cuma 20.30, cumartesi ise 15.00 ve 20.30’da. Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde “Son” çarşamba ve cumartesi 15.00 ile 20.30, perşembe ve cuma ise 20.30’da.
  • Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda “Oldum Ben Anne” yarın 13.00, “Otobüs Durağında Üç Bencil” çarşamba ve cumartesi 11.00, “Seni Seviyorum Türkiye” çarşamba ve cuma 20.30, “Kardeşlerimi Arıyorum” perşembe ve cumartesi 20.30, “Cıngıllı” perşembe 20.30, “Sherlock - Hamid” cuma 20.30, “Yanlışlıklar Komedyası” pazar 15.30’da.
  • Ses 1885 - Ortaoyuncular Tiyatrosu’nda “BOM!” cumartesi 20.00, pazar 18.00’de.
  • Baba Sahne’de “Kanlı Komedya ‘Caligula’” bugün 20.30, pazar 16.00, “İntiharın Genel Provası” çarşamba, “Aşiyan” perşembe, “Antabus” cuma, “Aşkölsün” de cumartesi 20.30’da.
  • Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde “Yetersiz Bakiye” bugün, “BOM!” yarın, “Satıcılar ve Çırak” çarşamba, “Benim Adım Feuerbach” cumartesi 20.30, “Barut Fıçısı” pazar 19.30’da. 
  • Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde “Yaşamaya Dair” bugün, “Çehov Kabare” yarın, “BOM!” çarşamba, “Bir Delinin Hatıra Defteri - Genco Erkal” perşembe, “Anlatılan Senin Hikâyendir - Levent Üzümcü” cuma, “Azizname” cumartesi 20.30, “Mahşer-i Cümbüş” pazar 18.00’de.
  • KATS Sahne’de “Paket Servis” yarın, “Ufak Tefek Yaşamlar - Kabare” çarşamba, “İstanbul Deyince” perşembe, “Pişman Olmazsın” cuma 20.30’da. l Toy İstanbul’da “Kul” çarşamba, “Berlin Zamanı” perşembe, “Ölümcül Çocuk Parkı Yaraları” cuma, “Tesir” cumartesi 20.30, “Eve Dönüş” pazar 19.00’da. 
  • Kenter Tiyatrosu’nda “Şen Makas” cumartesi 20.30, “Leyla’nın Evi” pazar 15.30’da.
  • Entropi Sahne’de “Bir Yıldız Batıyor” çarşamba, “Romeo ve Jüliet’in Tarifsiz Hikâyesi” cuma, “Nadja - Andre Breton Olmak” cumartesi 20.30’da.
  • Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Nereye Gitti Bütün Çiçekler” çarşamba, “Entrika Kuntrika” cuma, “Tamamla Bizi Ey Aşk” cumartesi 20.30, “Patates” pazar 20.00’de.

ANKARA

  • Ankara Devlet Tiyatrosu’nda Akün Sahnesi’nde “Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00’de. Altındağ Tiyatrosu’nda “Kaç Baba Kaç” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de. Büyük Tiyatro’da “Muhteşem Diva” cuma 20.00, pazar ise 15.00’te. Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde “Grönholm Metodu” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de. İrfan Şahinbaş’ta “Tolstoy ve Anna” çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de. Küçük Tiyatro’da “İhanet” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de. Oda Tiyatrosu’nda “Nehir” yarın, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi 18.30’da. Stüdyo Sahne’de “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye” yarın ve cuma 20.00, pazar ise 15.00’te. Ziraat Sahnesi’nde “Bankta İki Kişi” yarın, çarşamba, perşembe ve cuma 20.00, cumartesi ise 15.00 ve 20.00’de.

İZMİR

  • İzmir Devlet Tiyatrosu’nda “Yanık” yarın, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi 20.00’de.

ADANA 

  • Adana Devlet Tiyatrosu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen, Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali sürüyor. Litvanya’dan konuk Auro Dans Tiyatrosu’nun yarın ve çarşamba günü 20.00’de, “Godos” adlı oyunu sahnelemesinin ardından Mam’art Tiyatrosu oyuncuları, perşembe ve cuma günleri 20.00’da, ‘Kızgın Damdaki Kedi’ ile sahne alacak. Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu ise cumartesi 15.00 ve 20.00’da, pazar 20.00’da ‘Bir Hayvanat Bahçesi Hikayesi’ oyunuyla tiyatroseverlerin karşısında olacak.

MÜZİK

İSTANBUL 

  • İş Sanat’ta bu akşam 20.30’da Serdar Yalçın’ın piyanosu ve besteleri eşliğinde, Atilla Birkiye’nin düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı Sait Faik’in beş hikâyesinin sunulacağı “Şehir Amber Kokacak”ı Tilbe Saran, Metin Belgin, Hakan Gerçek ve Hümay Güldağ seslendirecek.
  • Fulya Sanat’ta 13 Nisan Cuma 20.00’de şef Patrick Gallois yönetiminde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın konseri. Solist Bülent Evcil (flüt) ve ressam Tiina Osara.
  • Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da 11 Nisan Çarşamba 19.30’da Deniz Toygür Conus (1. Keman), Özge Özerbek (2. Keman), Yağmur Tekin (viyola) ve Yusuf Çelik’in (çello) yer aldığı Saygun Quartet’in “Yirminci Yüzyıla Girerken” konseri.
  • Zorlu PSM’de 10 Nisan Salı 21.00’de Candan Erçetin; 13-14 Nisan 20.00’de The Lord of the Rings (senfoni) konserleri 
  • Yeldeğirmeni Sanat’ta 10 Nisan Salı 19.00’da Feridun Ertaşkan (Caz yazarı), Alper Maral (YTÜ müzikolog), Murat Beşer’in (gazetemiz yazarı) verdiği 14. Caz Semineri’nde 60’lı yıllarda gelişen özgür cazın önemini The Art Ensemble of Chicago ve Weather Report üzerinden konuşulacak; 11 Nisan Çarşamba 20.00’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Ana Sanat Dalı hocası Prof. Şebnem Ünal’ın piyanist Verda Karaçil Cerit eşliğinde hazırlayıp, sunduğu Müfit Bayraşa’nın anısına “Bizim Sesimiz”; 13 Nisan 20.30’da Ozan Musluoğlu Caz Quartet; 14 Nisan Cumartesi 20.00’de Özgecan Günöz Kızılay (keman), Çağlayan Çetin (çello), Özgür Ünaldı’nın (piyano) yer aldığı BosphorusTrio konserleri.
  • Galatasaray Aynalıgeçit İstanbul Filarmoni Derneği Konserleri’nde 10 Nisan Salı 19.00’da Umut Sağlam (Viyolonsel), Eren Aydoğan (Piyano) ikilisi.
  • Notre Dame de Sion’da 12 Nisan Perşembe 19.30’da şef Orçun Orçunsel yönetiminde Orchestra’Sion konseri. Solistler: Pelin Halkacı Akın ve Nilay Sancar (keman).
  • Avusturya Kültür Ofisi’nde 10 Nisan 19.30’da Kamerhan Turan piyano resitali.
  • Sakıp Sabancı Müzesi “the Seed” de 10 Nisan Salı 20.00’de Javier Perianes piyano resitali.
  • Şişli Belediyesi Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde bu akşam 20.00’da Yaşar Özel Türk Sanat Müziği Koro; 10 Nisan Salı 20.00’da Ekrem Ataer Halk Korosu konserleri.
  • Borusan Müzik Evi’nde 12 Nisan Perşembe 21.00’de XJazz: Trabya Ensemble & Du-Yek konseri.
  • İKSV Salon’da festival kapsamında; 11 Nisan Çarşamba Ali Mahmut Demirel ile Carlota Marques, Metin Erksan’ın Kuyu filmi eşliğinde ve 12 Nisan Perşembe Ufuk Önen’in yönettiği Gri Değil, Siyah: Ankara Rocks! Filmi eşliğinde Demir Demirkan, Son Feci Bisiklet, Kalben, Razor, konukları Ufuk Önen, Özge Fışkın, Asena Özçetin 21.30’da sahneye çıkacaklar. 13-14 Nisan 21.30’da XJazz konserleri.
  • Uniq Hall’de 14 Nisan Cumartesi 20.30’da Müzeyyen Senar ile çalmış sazlar eşliğinde Şevval Sam Müzeyyen Müzikali. 
  • Babylon’da 11 Nisan Çarşamba 21.30’da Suuns / Kim Ki O; 12 Nisan Perşembe 20.30’da XJAZZ: Anadolu’nun Kayıp Şarkıları; 14 Nisan Cumartesi 23.00’te Optimo konserleri. 
  • Küçükçiftlik Park Sokak Festivali’nde 14-15 Nisan günlerinde Kalben, Gaye Su Akyol, Jabbar, HEY!Douglas, Sattas ve Kolektif İstanbul sahneye çıkacaklar.

İZMİR 

  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde bu akşam 20.00’de Ensemble Veritas konseri; Büyük salonda ise bu akşam 20.30 Hakan Şensoy yönetiminde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası & TÜRGÖK konseri. Solist piyanist Gülsin Onay.

SERGİ

İSTANBUL 

  • Ai Weiwei’nin Türkiye’deki ilk solo sergisi 15 Nisan’a’a dek Sakıp Sabancı Müzesi’nde görülebilir.
  • Neş’e Erdok’un “Zaman Kuşu” başlıklı sergisi 18 Haziran’a dek Şişli’deki Mongeri Binası’nda ziyarete açık olacak.
  • Mika Tajima’nın “Esir” başlıklı sergisi ile Necmi Sönmez küratörlüğünde hazırlanan “Alacakaranlık” başlıklı koleksiyon sergisi 19 Ağustos’a dek Borusan Contenmporary’de görülebilir. 
  • Murat Germen’in “Bulut” başlıklı sergisi 21 Nisan’a dek Bozlu Art Project’te görülebilir. 
  • Daron Muradian’ın Türkiye’deki ilk kişisel sergisi “Açıkça Gizli Oyun” 1 Temmuz’a dek Galeri KHAS’da görülebilir. 
  • Ümit Ünal’ın “Kuşlar, Yüzler ve Diğer Şeyler” başlıklı sergisi 30 Nisan’a kadar Beyoğlu’ndaki İstanbul Concept Gallery’de görülebilir.
  • Bernard Frize’nin “Birliktesiz” başlıklı sergisi 29 Nisan’a dek Dirimart Dolapdere’de ziyaret edilebilir. 
  • Ressam Onay Akbaş’ın sanat yaşamı boyunca ürettiği eserlerden derlenen “Kıyısız Dalgalar” sergisi 5 Mayıs’a dek İş Sanat Kibele Galerisi’ne konuk oluyor.
  • “Şehirlere Alışamadı: Sabahattin Ali’nin Şehirleri” başlıklı sergi 27 Nisan’a kadar Yapı Kredi Kültür Sanat binasında görülebilir. 
  • Arter 16 Mart-15 Temmuz tarihleri arasında Can Aytekin’in “Boş Ev” ve Ali Mahmut Demirel’in “Ada” isimli eşzamanlı kişisel sergilerine yer veriyor.
  • Özge Enginöz’ün “Hasar Katsayısı” başlıklı sergisi 5 Mayıs’a dek Krank Art Gallery’de ziyarete edilebilir. 
  • 37. İstanbul Film Festivali kapsamında Muhsin Akgün’ün “Festival Stüdyosu” sergisi 28 Nisan’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de görülebilir; “Mitler” sergisi ise 23 Nisan’a kadar Adahan İstanbul’da açık olacak.
  • Her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen ve bu sene altıncısı düzenlenen Mamut Art Project, 26-29 Nisan tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek.

ANKARA

  • Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği’nin 48. Yıl Büyük Sergisi 15 Nisan’a kadar Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açık kalacak.
  • Müze Evliyagil’deki “Aynı Bahçe” başlıklı karma sergi ArtOda’da 6 Mayıs’a dek görülebilir.

ADANA 

  • Atölye Z53 üyelerinin, “Desen Sergisi”, AÇS Sanat Galerisi’nde sürüyor. On sanatçının eserlerinin yer aldığı, “Kalem Sesleri” adlı sergi 16 Nisan tarihine dek izlenime açık tutulacak.

BALE

  • Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde “Harem” balesi bugün, “Carmen” operası çarşamba, “MDT Frida” modern dans gösterisi perşembe, “Giselle” balesi cumartesi 20.00’de Opera Sahnesi’nde. “BDT Töre” dans tiyatrosu pazar 20.00’de Leyla Gencer Sahnesi’nde. 
  • İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde “Falstaff” operası yarın, çarşamba ve cuma 20.00, cumartesi 16.00’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda. “Ergime” modern dans gösterisi pazar 16.00’da Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi’nde.
  • İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde “Minyatür - Gece” balesi bugün 20.00’de DEÜ Sabancı K.S. Büyük Salon’da. “Don Giovanni” operası perşembe 20.00, cumartesi 15.00’te Elhamra Sahnesi’nde.
Cumhuriyet İMECESİ